Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Din cauza ca mi se dezlipise tapiteria de pe usi m-am decis sa dau tapiteria jos sa ajung la plastic si sa il vopsesc . Problema este ca pe platic este lipit un fel de "puf" din material textil cu ceva adeziv . Stie cineva cu ce as putea sa curat sa puful ala ? Ceva sa topesca adezivul dar nu si plasticul. ( am incercat cu benzina , diluant dar m-am oprit ca imi ardea plasticul . am frecat pana mi-au iesit ochi dar nimic. Ce a dat cat de cat rezultata a fost sa dau cu vopsea spray in speranta ca va ataca materialul ... merge cat ce cat dar cred ca e ceva mai bun ... ) O sa pun cateva poze sa vedeti cam despre ce este vorba.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
incearca si cu acetona sau cu alcool tehnic sau isopropilic poate reusesti sa rezolvi.
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am incercat azi cu alcool tehnic ... Nimic. Dintre acetona si alcoolul isopropilic care ar fi mai bun?
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Fratilor va spun sincer .... daca veti sa faceti acelais lucru ca mine nu va apucati .... Pufu ala e oarecum turnat o data cu plasticul Neutral Mai bine le lasam cum erau inainte mai rau cred ca le-am stricat sa vad ce iese ca azi le termin
Skip ads

  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cam asta este rezultatu ....... Culoare este un argintiu cu rasina in el. Daca e cineva destul de incapatanat sa se apuce sa face chestia asta am urmatoarele sfaturi ... "Puful" se curata in felul urmator cumperi ce-a mai ieftina vopsea la spray , dai pe "puf" din abunndenta il lasi sa se usuce foarte bine ( preferabil tinut la soare) dupa cu sminger de granulatie maricica asa cureti pana nu se mai ai nimic ... repeti cu vopsea si tot asa pana ramane puful foarte fin , apoi dai cu spray premier il lasi sa se usuce il iei la simger de granulatie mai mic asta iar de cateva ori pana cand devien o suprafata luciuoasa . Inainte de a da cu vopsea cand ai ajuns la ce doresti practic ... dai cu simger de 800 pe udne se simte la mana abraziv .


  • gioconnors

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2013

  • Mesaj Privat
ma gandesc nu era mai usor pur si simplu sa l barbieresti cu un bic ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR