Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-3479

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Acum doua luni s-au blocat clapetele de distributie aer frontal si la picioare si mai rau decat atat nu pot regla temperatura. Mentionez ca masina are climatronic. La service Radacini am aflat ca panoul de comanda clima nu transmite comenzile. Ca sa depisteze buba au schimbat panoul meu cu altul de pe o masina noua. Pretul aparatului nou este de 22 milioane. Am incercat si la service GTT unde am asteptat patru ore ca sa imi spuna acelasi lucru. Aflasem ca se poate rescrie softul pt. clima, asa ca le-am facut o intrebare la care nici nu mi-au raspuns. Dezamagire totala. Oferta pret 24 milioane. Cand a venit frigul l-am rugat pe un prieten sa-mi imprumute panoul de clima de la masina lui ca sa imi pot modifica temperatura si directionarea aerului. Totul a mers bine pana am pus din nou panoul meu. Temperatura a revenit la setarea initiala. M-am hotarat sa cumpar piesa SH dar nu se gaseste in toata tara. A mai patit cineva aceeasi problema? Poate imi da si mie un sfat. M-am saturat sa sterg geamurile aburite cu carpa.
Skip ads

  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Comanda de clima este electronica, mergi cu panoul la un electronist si ai mari sanse sa il repari ...nu e chiar tehnologie NASA
Daca erai din Craiova te ajutam eu Idea
  • deleted-3479

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am fost. In interior sunt trei procesoare, dintre care unul nu functioneaza.Se pare ca nu gaseste piesa respectiva decat in Germania.
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
cel mai bun sfat ar fi sa dai o comanda speciala la un centru de dezmembrari. aici in constanta este un tip cu un astfel de centru, si accepta comenzi pt anumite piese.
Skip ads

  • deleted-3479

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am incercat, dar din nestiinta unora am primit alte tipuri de aparate decat cel original. Si vreau sa specific ca am fost cu aparatul defect pentru a fi identificat mai usor.
  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pentru misu_imv75,
ai vazut cumva ca acest panel de clima are un afisaj cu niste segmente de sticla.
Ai cunostinta despre acest typ de afisare ? Poti sa dai cumva cateva explicatii despre acesta minune.
La mine lipsesc segmente din cifra de afisare a temperaturii si nu prea stiu cum si ce trevuie schimbat. Adica ce este acolo defect?
Astept ceva lamuriri daca se poate.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR