Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Cum se zicea si mai devreme: nu este bine sa generalizam: sunt si unii (TIR-isti, ce-i drept, nu camionagii pe raba) super de treaba.
Si cei de pe benele/basculantele acelea imense, moderne sunt de treaba.
Am avut o experienta super cu un asemenea baiat, acum un an cand ma intorceam cu masina din DE.
Tipul nu numai ca se asigura pentru el la depasiri, dar, cand a vazut ca ma tin tare de el (mergea cam tare, ce-i drept Smile ), se asigura si pentru mine, adica imi facea loc in spatele lui, nu se baga in scurt dupa o depasire.
Super baiat. I-as da si 5 beri daca l-as mai intalni!
Si am mai intalnit si pe altii care daca te vad ca vrei sa ii depasesti iti fac semn cu semnalizarea daca ai loc sa te bagi sau nu.
Skip ads

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si asta e adevarat. Am intalnit si eu tiristi de treaba, dar mai rar. In general, e bine sa te feresti de ei; mai ales cum la noi se aplica legea junglei, deci ala mai mare castiga.....
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si am mai intalnit si pe altii care daca te vad ca vrei sa ii depasesti iti fac semn cu semnalizarea daca ai loc sa te bagi sau nu.


grija totusi si in situatiile astea....asigurati-va;
am intilnit nenorociti care faceau asta ca sa se distreze... intrai in depasire si surprizaaa...
asta e ca si faza cu pasagerul din dreapta care zice" liber dreapta"... chiar daca e sofer eu tot ma asigur, pt ca fiecare apreciaza diferit...
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
momentan nu am prea multe informatii despre starea masinii....deoarece eu sunt in bucuresti, iar masina este in deva, unde a ajuns intreaga si fara noi problema si de ieri a intrat in atelierul de tinichigerie.
o sa mai dau detalii pe parcurs ce mai aflu si eu
Skip ads

  • Alex4Tuning

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau ce ti sa intamplat..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Si eu vreau o Astra ca a ta si cand am vazuto asa sa "SPERIAT PARUL PE MINE" Sper sa o faci cat mai bine sa nu se cunoasca....ASTEPTAM Poze dupa Reparatie.. MULT MULT MULT Succes!!! Smile
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
masina va fi gata abia dupa revelion....si daca e poate vin la o intalnire club opel k sa o vedeti, daca sunt primit Confused
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Masina a iesit de la doftori de 2 saptamani dar am tot uitat sa-i fac poze si cand imi aminteam era noapte.
scuze de calitatea pozelor da sunt facute cu telefonu









  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
a iesit super bine,,,,felicitari ,,,fa-i casco si ai grija de acum inainte Wink
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
casco are facut din data de 28.12.2006 ....nu am mai stat pe ganduri....ma costa 640 de euro pe an platibil in 10 rate si francize 0 Very Happy
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da a iesit chiar bine !! prea calumea !! Very Happy bandourile alea de pe usi leai pus tot pe cele vechi? sau sunt altele?
si cu pragurile ce sa intamplat? nu sunt cele originale .. ca vad ca sunt mai scurte !!?
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
bandourile sunt cele vechi...iar pragurile sunt mai scurte...dar nu din vina mea, ci a vopsitorului care a amestecat terminatiile pragurilor mele cu lucrurile de pe acolo si nu le-a vopsit o data cu restu. Peste cateva saptamani o sa vina si bandoul lipsa, vopsit ca celelalte, terminatiile pragurilor si clanta...deoarece momentan o folosesc pe cea veche.
Partea cea mai ridicola este cea cu clanta, doarece comanda pentru ea a fost data pe 15 decembrie si nici acum nu a sosit la varamiu la deva, unde sunt si restu bucatilor.
  • miaky

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut,
aveti idee cam cat costa o portiera dreapta fata pentru opel astra caravan 1.3 cdti din 2005-2006?Am avut aseara un eveniment mai putin placut din nefericire si....
Skip ads

  • adexpert_com

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p;highlight=piese

vezi poate te ajuta el Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR