Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • lunguviorel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Am GPL de la 150.000 km. Acum am 215.000km.Masina este din 2004 pe benzina.S-a infundat catalizatorul .Masina numai trage.Cu acceleratia la blana nu ajung la 2500-3000 rot/min. Am anulat catalizatorul. Dupa 48 ore am avut doua detonari usoare in mers dupa ce am parcurs cam 20 km . O fi grav sau plange dupa catalizator? Multumesc anticipat si va felicit , fara glume , pentru felul in care sunt tratate problemele.
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ce erori ai in bord?Si care este cauza pentru care s-a infundat catalizatorul consuma cumva ulei?
  • lunguviorel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Nu am fost la reprezentanta pentru ca sunt lamurit.Initial am sesizat acum 4 zile un zgomot fata de mersul normal al motorului.Inginerul mi-a zis ca ar fi garnitura de la galerie + o rola presoare care juca . Am schimbat si rola si garnitura. Dupa schimbarea garniturii - care s-a constatat ca era impuscata - nu s-a mai auzit sfaraitul.Am plecat in probe si dupa 2o minute am constatat ca masina nu mai trage.SAR PESTE. Am spart catalizatorul,masina merge excelent -ca inainte - are demaraj si pe GPL si pe benzina. Am auzit o mica detonare in mers si asta m-a facut sa cer pareri autorizate.
SERVICE OPEL FOCSANI : Schimbat pompa benzina in 2009 = 3000 lei acutali.NU MERGE NICI 6 LUNI . Schimbat pompa benzina BOSCH intre blocuri in 15 minute 6oo lei. ASTA SERVICE. Masina nu consuma ulei . Multumesc mult de lecturare .
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi nici catalizatorul nu tine o vesnicie.. daca l-ai dat jos trebuia "faultata" si sonda lambdaII ..n-ai martor aprins in bord? Ai amu amestec mai gras.. deaceea detonatiile pe evacuare.. sau de la o supapa care nu inchide bine...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR