Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
A venit vremea sa imi schimb cauciucurile originale cu care a venit masina ca pe fata au ajuns aproape slick-uri Very Happy
Masina a venit cu dunlop sport 2. 195/60/R15 M-am uitat pe net si nu prea se gaseste modelul asta sa ca m-as indrepta catre alt producator.
Dar pe care sa il aleg? As fi vrut Lassa dar la ei pe site scrie mare ca sunt produse in turcia Oare? iar eu de turcia am greata
Deci ce alta firma recomandati dupa propria experienta.
Buget 1000 lei.
P.S: de vara sa fie
Skip ads

  • Moshuuuu

  • Mesaje scrise: 678
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dunlop SP Sport Razz ar fi ..la banii pe care ii ai !
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pai alea le am acum, dunlop sp sport 2. Exact asta scrie pe ele. Eu unul personal in bucuresti nu am gasit dunlop sport la 195/60/r15. Am gasit in schimb 195/65/r15 pe toate drumurile dar nu am ce face cu ele ca in talon e scris altceva.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pirelli P6, Bridgestone Turanza ER300, Vredestein Sportrac 3, Dunlop SP Sport Fastresponse, Michelin Energy Saver, Ceat Tornado, Continental Premium Contact 2(astea le am eu si sunt ok)sunt anvelope premium pe care le poti lua in calcul, chiar daca depasesti cu 1-200 lei suma pe care acum o ai disponibila.In fond pana ce vei trece pe cauciucuri de vara mai trec cateva luni de zile.
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
michelin energy saver mi-ar fi placut dar sub 400 lei/anvelopa nu am gasit pe net...
Mai astept si alte pareri, poate si eventuale locuri de unde le pot cumpara

off Topic: Anvelope de iarna nu am avut niciodata pe nici o masina pana acum si nici nu am de gand sa imi cumpar pana cand nu or curata astia strazile cand ninge. Atata timp cat pe sosea e polei+zapada poti sa ai si roti de tractor ca tot derapezi.
Iau in calcul pana acum Dunlop sport 2(am gasit undeva in provincie) si Bridgestone b330. Aprox 250 lei bucata ambele
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Dunlop sp sport 2? Eu unu nu am gasit asa ceva pe net sa vad cum arata.
Poti sa iti iei Dunlop sp sport 01 erau 250 asta vara mi-am luat eu tot in buc. Sunt super multumit de ele si cu toate ca au 195/60 r15 sunt un pic mai late decat ce am avut din fabrica adica sp sport 2020 culmea la aceleasi dimensiuni. Am observat latimea pentru ca le-am schimbat doar pe fata si jentile au j7.5 toate iar pe spate face un pic de trapez din cauza latimii jantei iar pe fata vin perfect. Pe spate le am pe cele de fabrica sp 2020 195/60 r15 Question
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
azi am cumparat pe fata de la autosoft dunlop sport cum aveam inainte. Insa doar 2 ca atatea mai aveau acolo. Montajul a fost gratuit, doar echilibrarea am platit 15 lei de roata Smile pret total 430 de lei
Pe spate as pune mai late, oare s-or potrivi 205/60/r15 in loc de cele pe 195/60/r15
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu se potrivesc 60 ala este procent din latime adica 60% din 195 nu este egal cu 60% din 205. Ultimul are talonul mai inalt.
Cauta pe rims-n-tires.com parca si gasesti acolo un size calculator ca sa vezi ce dimensiune iti trebuie ca sa ai acelasi diametru exterior al rotii.
Janta ce J are?
Daca este 6.5 o sa stea cam aiurea caucicul fiind cam ingusta pentru 205. Pentru 205 latime iti trebuie un 7 sau 7.5.
Skip ads

  • rionelus

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ai luat la preþ super 200 ron/buc. Aº vrea si eu la pretul asta. Eu am gãsit cu 245 lei Dunlop sp sport 01 (in Iasi) si mai avea si doar 1. Mie1 imi si trebuie de fapt, ca am luat 1 ca si nou de la o vulcanizare (120 lei) de pe o roata de rezerva, foarte putin rulat, cu cateva pietricele infipte in el, fabricat in 2008. Mai caut, poate gasesc ceva identic pe stoc. Sau poate la alta vulcanizare...
  • byker_boy11

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
eu am COOPER ZEON XS...si pot sa zic..ca sunt extraordinare :X... nu mai stiu cat am dat pe ele...am toate 4 rotile echipate...si pot sa zic ca aderenta fata de cele originala cam 15 20 la% mai buna
  • rionelus

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ce marca e asta Cooper? Ca e prima oara cand aud de ea si nu-s chiar necunoscator. La aderenta banuiesc ca te referi pe uscat, nu pe ploaie sau zapada. Si cauciucurile chinezesti au rezultate f bune pe uscat, comparabile sau chiar usor mai bune ca Pirelli, insa pe ploaie sunt dezastruoase si periculoase la solicitari - cel mai bun dintre cauciucurile lor (Wanli) a explodat cand a fost supus testarii dupa normele VW (testul fiind facut pe un golf5).
  • byker_boy11

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ale mele sunt pt uscat si ploaie...in ambele conditii sunt super bune...si le-am testat cum se cade:D...a..si dai un search cu privire la COOPER:">...
Skip ads

  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa nu mai deschid un topic nou: Ce parere aveti de Bridgestone, in special Turanza ER300 ? A avut cineva de-a face cu acest tip de anvelopa ?
  • Dic
  • **
  • 74 mesaje
  • din 15 Feb 2010
  • Astra 2005 Z17DTL
  • Bucuresti
  • Dic

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
daedalus a scris:pai alea le am acum, dunlop sp sport 2. Exact asta scrie pe ele. Eu unul personal in bucuresti nu am gasit dunlop sport la 195/60/r15. Am gasit in schimb 195/65/r15 pe toate drumurile dar nu am ce face cu ele ca in talon e scris altceva.

Pe talonul de tip nou nu mai sunt trecute dimensiunile anvelopelor. Cand am cumparat masina (Astra G Classic Caravan din 2005) in februarie, avea anvelope de iarna 195/65/R15 si cei de la RAR n-au comentat cand i-au facut autentificarea. Sincer sa fiu nu vad asa mare diferenta intre 195/60R15 si 195/65R15, in afara ca o fi cu 1cm mai inalta masina la cele /65.

Buun, acum sa revin on-topic. As vrea sa o incalt cu anvelope de vara. Am roata de rezerva nefolosita cu un Dunlop SP Sport 2020 195/60R15 fabricata in 1705. Credeti ca am sanse sa gasesc undeva pe piata SH o roata nefolosita, cu anvelopa Dunlop SP Sport fabricata in 2005-2006? As vrea sa o pot imperechea cu cea existenta.
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Chiar n-a avut nimeni Bridgestone pe masina ? Rolling Eyes
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Se mai gasesc in tara si pe net Pirelli P7 pe la 272 de lei fara.
Eu am vazut undeva pe un site din Sibiu.
Sunt zic eu Ok
Eu am preferat sa iau pana la urma Michelin Energy Saver la 335 lei cu tot cu TVA.
Ok mai sunt iar cum a spus mai sus cineva Continental Premium Contact 2 si Dunlop Fast Response.
Dunlopu se gaseste pe la ~ 260 de lei.. f aproape de bugetul tau.

mai jos cateva site-uri unde am gasit preturi bune :

http://www.vreau-anvelope.ro/
http://www.magazinauto.eu/i...mp;action=product
http://anvelopesibiu.ro/anv...-pirelli--18.html


Bafta !
  • gpascanu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi - Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
M-ar interesa si pe mine niste anvelope premium si dupa un pic de analiza am ramas cam cu 3 modele de la acelasi producator (am de iarna de la ei si sunt super multumit de ele)
Din cele de mai jos pe care le recomandati? A avut cineva?
Vredestein Sportrac 3
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac Cento

Eu personal inclin spre uiltimele pentru ca sunt un model mai nou si sunt mai silentioane. Are cineva de vanzare asa ceva? (205/50/R16)

Merci
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am pe masina mea Bridgestone Turanza ER30... Costa un pic peste 1000 ron, dar merita... O cunostinta le are pe un vectra C si cred ca au deja 50000, si tot mai merg.
  • mmem

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
am gasit pe vandmasini.ro niste infintity care arata super misto si sunt si ieftine infinity
le-am cumparat de vreo 3 saptamani si imi place cum sta masina cu ele pe viraje.
  • r0b3rt

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2013

  • Mesaj Privat
salutare tuturor! Ma aflu intr o dilema si de aceea as ruga colegii de pe forum sa ma indrume in a alege ceea ce este mai bun pt masinuta mea un opel astra g caravan 1,7 dti ...eu i familia ne pregatim sa ne reintoarcem in tara in concediul de 3 saptamani si cum este normal si corect trebuie sa fericesc scumpa mea masina cu niste cauciucuri noi si am de optat intre ...Barum Bravuris 2 195/60 r 15 88 h la 53 euro bucata si vredestein sportrac 5 la 55 euro ... imi plac cum arata cele Barum dar stiu ca Vredestein sunt mult mai bune si arata la fel de bine ... ce imi recomandati ?...Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR