Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • LucC
  • OP
  • 42 mesaje
  • din 04 Jul 2006
  • Vectra 1992 C16NZ
  • Piatra Neamt
  • LucC

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Piatra Neamt
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut!

Am facut smecheria cu citirea codului de eroare la ABS si mi-a iesit codul 37.
Pe http://www.topbuzz.co.uk/in...des/abs_codes.htm am gasit ca ar fi " ITEM:Stop Lamp Switch FAULT:Interruption. Check Pedal Switch and Lamp".

Rog pe cineva care se pricepe sa ma lumineze si pe mine ce e de facut sau macar ce sa-i zic mecanicului sa faca.
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pai zice clar: "Intrerupator pentru stopul pe frana. Defect: circuit intrerupt, sa se verifice intrerupatorul de la pedala de frana si becurile de pe frana". Nu cumva ai avut ambele becuri arse de frana?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
LucC eu zic sa schimbi mai intii mecanicul, daca nici atit nu se pricepe.
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pentru inceput as vrea sa stiu unde e computerul de la ABS,adica daca e deasupra pompei,in compartimentul motorului sau daca e langa scaunul soferului[ca sa stim despre ce tip de ABS e vorba 2E/2EH(este cel cu computerul in compartimenul motor) sau 2SH(modele astea au si sistem de control al tractiunii).Incearca sa scoti cablul computerului de ABS si sa-l bagi la loc,fara sa scoti nulul de la baterie,iar daca sti germana ar fi bine sa te uiti pe site-ul asta:www.vectra16v.com.Are o lista cu toate codurile de eroare si rezolvarile,dar dupa cum am spus....sunt in germana.
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sodo a scris:Pentru inceput as vrea sa stiu unde e computerul de la ABS,adica daca e deasupra pompei,in compartimentul motorului sau daca e langa scaunul soferului[ca sa stim despre ce tip de ABS e vorba 2E/2EH(este cel cu computerul in compartimenul motor) sau 2SH(modele astea au si sistem de control al tractiunii).Incearca sa scoti cablul computerului de ABS si sa-l bagi la loc,fara sa scoti nulul de la baterie,iar daca sti germana ar fi bine sa te uiti pe site-ul asta:www.vectra16v.com.Are o lista cu toate codurile de eroare si rezolvarile,dar dupa cum am spus....sunt in germana.


Si ce daca sunt in germana, exista translator online mai peste tot... Si n-ar fi rau daca ai da si un link mai exact pentru pagina cu codurile de eroare. Sunt tare curios sa vad cat de complete sunt explicatiile
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
www.vectra16v.com ->Fehlercodes ->Fehlercodelisten -> Antrieb ->ABS
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
merci...
  • ilconteleone

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 1 6 16 v XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut pe test da ce fel de abs are masina 2s sau 2e sau 2eh cehastia este ca la ultimele 2 se face aerisirea la rotile din fata prima data,la mine abs este in compartimentul motor,am cautat si nu am gasit nimik ce fel este stie cineva?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR