Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Ma confrunt cu urmatoarea problema. Anul trecut cand am cumparat masina, o vectra a 1995, avea pe ea jante aliaj cu cauciucuri de vara. Toata vara mi-a tocit cauciucurile pe fata pe o parte pana la sarma, aveam vibratii in volan, in mers si la franare. Am primit sugestia sa merg sa schimb capete de bara, pivoti, bielete si sa fac geometria. Aasta am facut, in toamna am luat 4 anvelope noi de iarna, le-am pus pe o pereche de jante de tabla originale opel si am facut si geometria. A disparut vibratia, toate problemele, masina era cu totul alta. Acum 2 zile mi-am luat alte 4 anvelope de vara, sh dar destul de bune incat sa mai ma tina 2 veri, am mers la vulcanizare si mi le-au montat baietii, echilibrat si pus. Am si intrebat despre anvelope, mi-au spus ca sunt mai mult decat ok. Pe drum, surpriza..vibratii in volan, aproape aceleasi ca pana sa pun jantele de tabla si sa fac geometria. Ce se intampla?Sunt jantele de vina? Din nou imi vor toci cauciucurile ca pe celelalte? Ce e de facut? Ma oftic rau ca daca stiam le puneam pe jantele de tabla si nu aveam probleme..acum mi-e sa nu stric si cauciucurile astea Neutral
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
incearca sa inversezi jantele de pe fata cu cele de pe spate. daca dispare vibratia asta e problema.
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Deja le-am dat pe toate 4 jos ca in 3 zile mi-a tocit anvelopele vizibil pe o parte. Cineva mi-a spus ca trebuiesc duse la roll-uit Confused
  • Dragutzul17

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Am si eu o nelamurie,daca poate sa ma ajute cineva,vreau sa imi iau jante pe 16 de opel,originale de opel, si as vrea sa stiu daca potrivesc prezoanele,sau tre sa imi iau si prezoane?mentioneaz ca eu am acuma pe 15 de aliaj originale opel....astept raspuns
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR