Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • HoriaRav

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am cautat pe forum si nu am gasit nimic relevant pentru rezolvarea problemei mele.

Astazi am schimbat CD30-ul de pe masina cu un CD30mp3, codarea a fost facuta la EDS. Pana aici toate bune si frumoase, unitatea merge perfect (atat radio cat si cd-ul) dar nu merge iluminarea, cand aprind farurile, LED-urile de la CD30mp3 raman stinse.

Playerul provine de pe masina unui prieten, iluminarea mergea fara probleme, chiar nu stiu de unde sa incep cu diagnosticarea problemei. Exista vreo setare care influenteaza iluminarea playerului sau vreo mufa pe care trebuia sa o mai conectez la el (in afara de cea mare si cea de la antena)?


Bafta si drumuri fara gropi! Smile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu e programat ceva corect, sigur aparatul vine de pe o masina identica ? Comanda de aprindere a panel-ului (fetei) vine pe CAN, lucru la care nu ai acees. Banuiesc ca aparatul nu e de pe aceeasi masina sau nu a fost programat corect !

CristianTM.
  • HoriaRav

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Aparatul vine tot de pe un Astra H dar din 2007, a mea este 2005, iar programarea asa cum am zis a fost facuta la EDS cu Tech2.

S-a facut desperecherea de pe masina donatoare si s-a imperecheat la mine, bineanteles am avut car pass-urile pentru ambele masini.

Ce solutii am in situatia asta?
  • rares_tablet

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut Horia. Am si eu aceeasi problema. Nu mi se aprind butoanele/ledurile atunci cand folosesc Mp3 30. Nu este de la lumini, nu este de la mufe, iar un electrician mi-a spus sa scot aparatul din bord si sa-l duc la un electronist. tu ce ai facut?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR