Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • iulian321

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Problema a inceput acum o luna cand dintr.o data masina nu se mai accelera, am fost la mecanic si mi.a curatat egr.ul iar dupa a inceput sa imi intrerupa la 2000 ture in orice viteza.
La sfatul mecanicului am cumparat un egr nou dar tot aceaiasi problema....imi da in nas intre 1800 si 2000 ture...daca o accelerez puternic nu se mai simte nimic.
Mentionez ca doar la 2000 de ture se intampla asta,in rest se comporta normal la orice turatie in orice viteza

As dori un sfat din partea voastra. Multumesc anticipat!
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
SALUT. la mine s-a ars partea electrica a egr-ului am cumparat altul nou si la fel ca la tine imi dadea in nas dar pe la 2500 de turatii si mi-a explicat vecinul meu mecanic dar in tractoare si utilaje agricole ca -i baga pre multe gaze nearse in admisie si am luat partea mecanica a egr-ului vechi l-am cuplat l-a partea electrica noua si a mers perfect
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
iulian321 a scris:Problema a inceput acum o luna cand dintr.o data masina nu se mai accelera, am fost la mecanic si mi.a curatat egr.ul iar dupa a inceput sa imi intrerupa la 2000 ture in orice viteza.
La sfatul mecanicului am cumparat un egr nou dar tot aceaiasi problema....imi da in nas intre 1800 si 2000 ture...daca o accelerez puternic nu se mai simte nimic.
Mentionez ca doar la 2000 de ture se intampla asta,in rest se comporta normal la orice turatie in orice viteza
As dori un sfat din partea voastra. Multumesc anticipat!

Bine ai venit.
Daca vrei sa scapi de grija EGR-ului, poti sa-l anulezi prin resoftare, castigi vreo 40 de cai si poti anula si DPF-ul daca ai asa ceva.
Cauta la "Publicitate".
Bafta.
  • iulian321

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Am facut cum a zis Daniel si mai facea foarte putin la a 3a si am inchis egr-ul cu o tabla la care i,am facut o gaura de 6 si merge perfect acum. Astept sa vad daca se aprinde pe bord ceva.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
iulian321 a scris:Problema a inceput acum o luna cand dintr.o data masina nu se mai accelera, am fost la mecanic si mi.a curatat egr.ul iar dupa a inceput sa imi intrerupa la 2000 ture in orice viteza.
La sfatul mecanicului am cumparat un egr nou dar tot aceaiasi problema....imi da in nas intre 1800 si 2000 ture...daca o accelerez puternic nu se mai simte nimic.
Mentionez ca doar la 2000 de ture se intampla asta,in rest se comporta normal la orice turatie in orice viteza

As dori un sfat din partea voastra. Multumesc anticipat!


ce 1.9 este ? DTJ (16 valve) sau DT (8 valve)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR