Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • raulica1989

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2013

  • Mesaj Privat
faza e ca am folosit un ciorap de femeie si l-am pos pe fiecare rola in parte pt a vedea de unde se aude sunetul,cum am facut cu ciorapul ,se taie ciorapul danala fin se pune intre vibrochen si rola care vrei sa o verifici se strange ,se face un nod , apoi prnesti masina si o accelerezi


Ultima modificare facuta de raulica1989 la Mar 07 Mai, 2013 12:16 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • raulica1989

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2013

  • Mesaj Privat
si singurul loc unde se audea sunetul era pe alternator ,am mers am luat un alternator de la un shlot si l-am pos sus si ce sa vezi sunetul a ramas ,insist cu chestia asta ca am un preten care imi zice ca pompa de vacum de la alternator are nus ce legatura cu turbo ,iar cand iau cureaua jos pompa de vacum nu lucreaza si de aia nu mi se mai aude sunetul io nu as de acord ,azi schimb fulia alternatorului daca nu merge nici asa nus ce sa ai mai fac clar e ca sunetul apare cand alternatorul se invarte
  • TazzDeejay

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut.nu te mai juca atat cu, cureaua de la accesorii ca s-ar putea sa termini bateria si nu numai.verifica cureaua sa nu fie ciupita pe undeva.verifica si ce au spus colegii de mai sus.eu personal aveam un mic clontanit la curea si i-am dat cu putin spray si a disparut complet orice sunet.bafta
  • raulica1989

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2013

  • Mesaj Privat
fratilor problema a fost depistata ,intradevar un vacum pleaca la frana si unul actioneaza vacumul de la turbo, daca scoateti ,vacumul subtire din cap de la alternator nu mai fuctioneaza turbo , deci la mn problema e turbo , puteam sa schimb 100 de alternatoare si role .
Skip ads

  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
deci schimbi turbo pana la urma?
  • raulica1989

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2013

  • Mesaj Privat
dap trebuie sa-l schimb nu am ce face ,dar asta la sf de luna cand iau salaru pana tunci caut un turbo ieftin si bun:))
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR