Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • coldream

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salut.
Sunt pentru sarbatori in Bucuresti si din pacate mi-am lovit masina. Nu cunosc nimic legat de service-uri si schrot-uri. Am nevoie urgenta de ajutor. Necesarul ar fi : far dreapta cu semnalizare, oglinda dreapta manuala, bara protectie cu armatura (care nu e urgenta, doar un pic crapata) si masca cu sigla. De asemenea un tinichigiu ar fi necesar.

Deci va rog din suflet , pentru cine stie, rog raspuns urgent. (daca ar fi si prin Militari sau imprejurimi ar fi perfect)

Multumesc anticipat.

Stiu ca mai e un targ in Vitan duminica. S-ar gasi ceva acolo?
Accidentul e fara victime si din cate am inteles, conform noii legislatii nu mai este nevoie o constatare la sectia de politie. Daca e asa, cat timp pot sa circul in stadiul asta? Si daca ma opreste politia, cum ii dovedesc data accidentului?
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
tin sa te anunt. ca noua legislatie nu are nimic clar la treaba asta...
tocmai azi am fost la firma mea de asigurari.. si ei nu au nimic inca(tot cu procese verbale de la politie rezolva) totul se deruleaza tot pe la politie.. asteapta ca de la 1 ian poate se schimba..

dar in cazul tau daca iti faci masina repede mergi fara dar daca te opresc.. ori o dai ca s a intamplat acum 3 ore. ori Evil or Very Mad

Sfatul meu e totusi sa ai hartia la mana ca daca te sesiseaza ei sau ceva. si in acelasi interval de timp mai este vreun accident cu masina necunoscuta sa nu te bage de aiurea.. sper ca s a inteles ce am vrut sa spun.. Laughing
  • coldream

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2005

  • Mesaj Privat
kapp - multumesc; Am reusit sa ma inteleg cu celalalt fara asigurare. Are un Olcit. Inca nu stiu daca vrea sa mearga la politie sau nu pentru constatare.

Tocmai de aceea vreu sa o repar cat pot de repede, sa nu ma opreasca careva cu exces de zel in ziua respectiva.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
grija mare....
eu zic sa pui raul inainte....nu cred ca s-a miscat ceva in sensul asta si cred ca o sa mai dureze pina cind societatile de asigurari isi vor face formularele pt constatare si toate cele...
atita timp cit e in ceata inca (nu cred ca exista normele metodologice privind aplicarea ) se pot ivi situatii nasoale..
daca erai tu de vina e posibil ca asta sa fi cazut la intelegere cu tine si sa se duca pe barba lui la politie....
oricum iti trebuie hirtia aia de la politie cu daunele.... altfel nu cred ca e vreun service care sa faca ceva fara hirtiuta aia..

bine ca nu s-a intimplat nimic mai grav ca fieru' il faci...
macar ai apucat sa-ti iei garantia pe Varta? (nu stiu daca ai apucat sa citesti postul meu cu service-ul acela de baterii vezi aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11352)
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in legatura cu constatarea de la politie, am aflat si eu acum o data cu accidentu p care l-am avut ca se poate face si fara, pe baza constatarii amiabile si vinovatul trebuie sa declare pagubele produse masinii tale. nu am inteles daca cu aceasta declaratie te duci la asigurator sa la politie
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Una peste alta, chiar daca te-ai inteles cu respectivu' nimeni n-o sa-ti repare masina in service inca fara sa arati o dovada de circulatie de la politie... De mers poti merge cu ea pana te opreste primul agent si-i spui ca acum ai lovit masina si esti indrum spre sectia de politie Very Happy
  • coldream

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2005

  • Mesaj Privat
gabib77 - asa este, trebuie mers la politie, ceea ce am si facut, unde mi-am luat si sase puncte amenda (!!!) pentru ca nu am avut viteza adecvata zonei pietonale (care era oricum sub 15 km/h fiind in curba). Cand i-am intrebat de intelegarea amiabila, i-a bufnit rasul.

Domnilor, chiar nimic despre service-uri si un schrot pentru Opel?! Caci am fost la magazinele din zona (Augsburg, Bardi, Com Nico, etc) si nu au stoc nici macar pentru o semnalizare !!! Va rog au minim de ajutor.
Multumesc
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Acum am vazut ca esti din Arad... Pai nu mai exista nici un "cimitir" la iesire spre Deva? Erau o gramada acolo in perioada 2000-2002 cand mai treceam pe acolo... Imposibil sa nu mai existe... Stiu ca cineva care aduce piese din dezmembrari in Bucuresti se aprovizioneaza 80% din Arad... Ia un ziar local, sigur ai sa gasesti...

Pai cine te-a pus sa declari ca erai in zona pietonala... Puteai sa spui ca ti-a fost lovita masina in parcare, iar autorul este necunoscut, era cel mai simplu
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
e omul din arad dar a avut treba prin Buc.... si a avut ghinionul cu rechinii si hienele de soferi de aici...
ca sa nu mai vorbim de hienele astealate:
nu am avut viteza adecvata zonei pietonale

unde scrie in regulament asta????
sau cum se stabileste care e viteza adecvata?
15km/h?
sau poate 10... ba chiar vreo 5???

ma scuzati dar stiu f multe cazuri strigatoare la cer cind bucuresteni idioti trebuiau sa ramina fara carnet pt accidente facute cu cei din provincie iar finalul era "culpa comuna" (adica vinovat si bietul om... Rolling Eyes )


on topic
cauta topicul cu dezmembrari, vezi ca era unul pe undeva prin Berceni, pe breteaua dintre Emil Racobvita si Obregia (fostul Metalurgiei)
fereste-te de cei de pe Mihai Bravu - care au niste preturi infioratoare..
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
baga un oki acilea:

https://www.clubopel.com/vie...drese+dezmembrari
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:

on topic
cauta topicul cu dezmembrari, vezi ca era unul pe undeva prin Berceni, pe breteaua dintre Emil Racobvita si Obregia (fostul Metalurgiei)
fereste-te de cei de pe Mihai Bravu - care au niste preturi infioratoare..


Sal, cam induci omul in eroare Laughing , adresa corecta e Drumul Gazarului, cum ajunge omu' nostru la Budimex, dupa spital mers 100 de metrii si facut dreapta la benzinaria PEtrom, dupa mers pana la prima intersectie si pe stanga e faimosul centru de dezmembrari, eu am cautat ceva acolo si nu m-am inteles cu ei la preturi, deci cam ca pe Mihai Bravu... preturi infioratoare Embarassed
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Tocmai doream sa zic ca omu' e din Arad (cum e scris in avatar), dar citind primul post am vazut ca sta prin Bucuresti Embarassed
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pentru un magazin de piese opel pot cu preturi acceptabile sa-ti recomand unu aflat la intersectia miciurin (Turda cu mihalache), langa magazinul ana gabriela. e destul de simplu sa ajungi...mergi dupa linia tramvaiului 41. numarul de telefon de la ei este 021.2245687.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR