Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
E mult mai ok, o sa vezi, in realitate lumina nu este asa intensa, in poze e si interventia blitz-ului.
Cand iti vin pune-le doar pe o parte si vezi prin comparatie
Skip ads

  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
@canguru, acestea de la MTEC lumineaza mai bine ca cele originale? adica intensitatea luminii este mai puternica?....din cate ti-ai dat seama.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Sunt cam la fel,culoarea este alta, nu te astepta ca la DRL sa se vada ca la led.
Parca cele de faza scurta sunt mai puternice
  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
K....ms
Skip ads

  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Astazi am schimbat si eu becurile DRL si faza scurta cu T20 si H7 de la MTEC. Deocamdata sunt multumit, ramane sa vad pe timp de noapte.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Eu sunt mai multumit de H7 decat de cele t20, nu ma asteptam sa fie asa ok lumina de la H7
O sa-ti placa mai mult pe noapte ambele.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Situatie azi:

- Pe Auto nu se mai aprinde pe dreapta becul de la lumina de zi am mesaj in bord " Check Right Daytime Running Lamp", am crezut ca s-a ars dar...
- Daca trec pe manual si aprin doar luminile de zi becul de pe dreapta se aprinde.
- Mai departe, tot pe manual urmatoarea treapta aprind si faza scurta si se aprind si luminile de zi automat, becul de pe dreapta cu problema se aprinde si el insa cu alt mesaj in bord "Check Right Dipped Beam Lamp"

Ce parere aveti?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Poate vreo siguranta ceva sau vreun contact imperfect sau vreo eroare de comunicare intre panou si bec. Nu ai interfata? Ceva erori ai?
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Fac maine o scanare, o am instalata pe laptopul de la munca si l-am lasat la birou.
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
canguru a scris:Situatie azi:

- Pe Auto nu se mai aprinde pe dreapta becul de la lumina de zi am mesaj in bord " Check Right Daytime Running Lamp", am crezut ca s-a ars dar...
- Daca trec pe manual si aprin doar luminile de zi becul de pe dreapta se aprinde.
- Mai departe, tot pe manual urmatoarea treapta aprind si faza scurta si se aprind si luminile de zi automat, becul de pe dreapta cu problema se aprinde si el insa cu alt mesaj in bord "Check Right Dipped Beam Lamp"

Ce parere aveti?

Eu am avut acest 'stres'' cu cel de pe stanga... si este M-tec. Miscam de el putin dupa ce-i dadeam capacul jos ,se aprindea. Dupa vre-o luna si ceva de check(nu se aprindea) am dat iarasi jos capacul si am desfacut si stanga si dreapta si le-am schimbat intre ele. Concluzie: Ori cel de pe stanga nu-i place pe stanga ori acela nu era prins cum trebuie(trebuis sa dai jumatate de tura sa se fixeze in locas).
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ideea e ca la mine nu-I place doar pe Auto doar cand e lumina afara si nu se aprinde si faza scurta, daca dau pe manual doar pe pozitii sau pe faza lunga se aprind.
Deci am trei pozitii in care merge si una in care nu merge.

Am facut si o diagnoza azi am codul de eroare "B260C-04 Right Daytime Running Lamp Relay Control Circuit-Open".

Gyzmo, ai vreo idee?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Cred ca este de la releu...,verific mai tarziu si te tin la curent.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
canguru a scris:. Am facut si o diagnoza azi am codul de eroare "B260C-04 Right Daytime Running Lamp Relay Control Circuit-Open".
?



http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/body_systems/lighting/diagnostic_information_and_procedures/miscellaneous/dtc_b260b_or_b260c/
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Mersi, am incercat sa ma lãmuresc dar sincer nu mi e clar, daca se pricepe cineva...
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Din cate inteleg din link-ul respectiv trebuie urmati niste pasi de cineva care se pricepe ca sa vezi unde e problema, si apoi:

DRL Defecțiune - fãrã HID Farurile RPO T4A

15.Dacã toate circuitele sunt normale la testare, verificați sau înlocuiți corespunzãtor nefuncțional lampa de zi de funcționare sau releul.

DRL Defecțiune - cu HID Farurile RPO T95 / T4

7.Dacã toate circuitele sunt normale la testare, verificați sau înlocuiți corespunzãtor nefuncțional lampa de zi de funcționare.

Mai mult ma depaseste, poate e cineva mai priceput. Bafta.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Treaba a fost simpla, inainte sa ma duc sa fac alte verificari am mai comandat un set de T20( oricum vroiam sa fac asta sa am de rezerva) si am inlocuit becul, de la el a fost.
Inteleg ca becurile astea sunt cu dubla intensitate, adica doar pe lumini de zi se aprind pe o intensitate mai mare iar impreuna cu faza pe o intensitate mai mica....ma rog, bine ca a fost simplu dar cam scurta viata becului , aprox 2 luni Sad
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ce sa faci, mai nou toate sunt facute prin China si calitatea lasa de dorit, profitul conteaza. Daca ar tine 2 ani un bec, probabil ar da faliment. Smile

Off topic: Ce as cumpara fabricat in China, ar fi un Iphone sau Huawei P8. Smile
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Pai inainte sa pun M-Tech am avut becurile originale si T20 si H7, au tinut ceva Smile
  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Astazi, pe la 18.00, mi-a aparut in bord acest mesaj "Check Left Daytime Running Lamp" . Mentionez ca imi merge faza scurta si am verificat becurile de la DRL si par in regula....dar fiind pe inserat nu am putut sa aprind DRL-ul. Stie cineva care ar putea fi problema?


  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Pai pare sa fie exact ce am avut si eu, trebuie înlocuit becul, el se aprinde dar nu la intensitatea corecta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR