Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pentru cei cu becuri pe lampile de la DRL interesati sa schimbe lumina galbena cu becuri cu lumina alba fara sa apara erori de bec ars in bord le recomand urmatorul topic unde tocmai se aduna un group buy pentru becurile japoneze de la MTEC. Daca sinteti interesati va puteti trece pe lista, toate informatiile sint in topic.

Link: https://www.clubopel.com/vie...p=1543357#1543357
Skip ads

  • djsega

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2013

  • Mesaj Privat
nu functioneaza link-ul..topic inexistent
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@djsega,
Ai pe PM.
  • B295CRS

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Si eu sunt interesat!Astept PM!(linkul nu merge)
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Din pacate colegul care comercializa aceste becuri nu mai are activa discutia in sectiunea dedicata Publicitatii.
Daca nu se considera reclama,este vorba de colegul @adrian200.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Vad ca lumea se mai intereseaza despre becurile T20 dublufilament M-Tec cu lumina alba...
Se gasesc aici: T20 M-Tec

A nu se considera reclama, magazinul respectiv nu'mi apartine Exclamation
  • BimbOOO85

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Va salut. Expun aici problemuta mea ca sa readuc putin in actualitate si subiectul....Nu reusesc sa scot beculetele de DRL au acele urechiuse pe care am incercat sa le apropii, sa le distantez si apoi de fire sa trag afara beculetul dar nu am reusit, poate nu am tras destul dar imi e frica sa nu raman cu firele in mana. Poate sa imi de-a cineva un sfat concret? Multumesc
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Lumineaza mai bine decat cele DRL sau sunt doar de design ?
Skip ads

  • Ciprian A

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019 1.5 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2013

  • Mesaj Privat
@BimbOOO85 si eu am incercat sa le scot si am renuntat din acelasi motiv ca si tine. Se merita sa pun T20 M-Tec, cele din comentariul de mai sus al lui iso ?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum de nu puteti scoate becurile,eu am ajutat un coleg sa le inlocuiasca cu cele de mai sus si nu am avut probleme...
Daca va place ca lumina sa fie mai alba(imita ledurile de la cele cu xenon),atunci se merita.
Vei avea o diferenta de nuanta fata de lumina de la halogene,care este putin mai galbuie...
  • BimbOOO85

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ciprian A a scris:@BimbOOO85 si eu am incercat sa le scot si am renuntat din acelasi motiv ca si tine. Se merita sa pun T20 M-Tec, cele din comentariul de mai sus al lui iso ?

Cred ca da, eu locuind in Anglia piata de desfacere este mult mai larga. Am gasit aceleasi DRL uri la pretul de 6£ ( nu banii sunt problema) le cumpar in momentul in care reusesc sa scot beculetele si indiferent de rezultat ca vor fi sau nu mai eficiente voi poata ontreaga operatiune, dar nu vreau sa stric ceva dupa care sa regret!
  • BimbOOO85

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Nu stiu cum de nu puteti scoate becurile,eu am ajutat un coleg sa le inlocuiasca cu cele de mai sus si nu am avut probleme...
Daca va place ca lumina sa fie mai alba(imita ledurile de la cele cu xenon),atunci se merita.
Vei avea o diferenta de nuanta fata de lumina de la halogene,care este putin mai galbuie...
nu te supara dar cum l-ai ajutat pe prietenul tau, mai precis ( rotit stanga dreapta, tras, ridicat pe elevator, facut proiect executie, ) sau doar stand cu lanterna- n mana si privind nu ma ajuta.... Nu vreau sa fiu rautacios dar mai reciteste odata ce ai scris... Numai bn
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca te uiti mai atent(nu ai nevoie de proiect de executie... Rolling Eyes ),posibil sa se fii incalzit,topit.. Idea
Bafta si spor la treaba,sa ne tii la curent daca ai rezolvat,atfel va trebui sa rugam un coleg cu astfel de faruri sa faca un tutorial. Respect!


Ultima modificare facuta de gyzmo la Dum 23 Feb, 2014 9:13 pm
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ciprian A a scris:@BimbOOO85 si eu am incercat sa le scot si am renuntat din acelasi motiv ca si tine. Se merita sa pun T20 M-Tec, cele din comentariul de mai sus al lui iso ?


Te ajut eu sa le scoti,cu ocazia asta faci un tutorial si il ajuti si pe colegul care nu se descurca... Wink
  • Ciprian A

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019 1.5 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc gyzmo, mai intai imi dau comanda maine. Sper sa nu fie mare diferenta intre ele si halogene pentru ca mi-am pus BECURI H7 BLUE VISION ULTRA BLISTER.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
BimbOOO85 a scris:
gyzmo a scris:Nu stiu cum de nu puteti scoate becurile,eu am ajutat un coleg sa le inlocuiasca cu cele de mai sus si nu am avut probleme...
Daca va place ca lumina sa fie mai alba(imita ledurile de la cele cu xenon),atunci se merita.
Vei avea o diferenta de nuanta fata de lumina de la halogene,care este putin mai galbuie...
nu te supara dar cum l-ai ajutat pe prietenul tau, mai precis ( rotit stanga dreapta, tras, ridicat pe elevator, facut proiect executie, ) sau doar stand cu lanterna- n mana si privind nu ma ajuta.... Nu vreau sa fiu rautacios dar mai reciteste odata ce ai scris... Numai bn


Poate te ajuta acest filmulet:
https://www.youtube.com/watc...tube_gdata_player
  • BimbOOO85

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am reusit astfel: cu o mana am apropiat cele doua urechiuse iar cu cealalta am introdus in capatul soclului o mica surubelnita plata de care am tras foarte incet si a iesit (nu trebuie rotit stanga dreapta doar tras usor si iese). Beculetele sunt aceleasi ca mai sus prezentate, pare o schimbare majora ce e drept dar astept noaptea pentru a trage o concluzie finala.Multumesc @Gyzmo.....
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Nu am inteles din acest topic daca respectivele leduri dau sau nu erori. Daca nu , se pot gasi / achizitiona si de pe piata noastra? Daca da , un link sau o adresa de unde as putea comanda. Va multumesc.

Drumuri cat mai line.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca te referi la becurile de la MTec ,nu dau erori,nu ai nevoie de anulatori,se monteaza in locul becurilor vechi,insa trebuie sa stii ca nu sunt leduri.
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc gyzmo . Eu habar am ce tip de bec am la masina. Oricum , de unde as putea achizitiona astfel de becuri si daca lasa impresia de lumina alba , nu galbena cum sunt cele prezente. Multumesc.
Drumuri cat mai line.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR