Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In ianuarie sau februarie anul viitor vreau sa cumpar o masina(evident opel) la 20-25mii euro, m-am gandit la un vectra nou, cu mai multe optiuni, sau la un Speedster SH din Germania. Nu stiu daca mai e un Speedster prin Romania, si parca m-ar incanta mai mult unul.
Va rog sa-mi dati si mie un sfat.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
e cam ciudata intrebarea, nu se prea pot compara cele doua masini, mie speedster imi place dar e mai mult un fel de fun-car, are doar 2 locuri, un interior mai mult decat spartan, iar dupa ce te saturi de alergat cu el si te plictisesti, ramai cu ce am scris mai sus, in schimb Vectra e o masina spatioasa, practica, eleganta, care poate alerga destul de tare daca e echipata cu un motor premium.... (evident ca nu alearga la fel ca un speedster, dar are multe alte plusuri)
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Eu as alege un vectra pentru ca as beneficia si de masina de familie destul de spatioasa si confortabila cat si de viteza.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sunt Speedster-uri n Romania unul chiar face legea pe la curse...
Functie de scopul asignat masinii vei lua o decizie intre sport si confort
Skip ads

  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu prea am nevoie de masina de familie (au parinti si sora), avan in vedere ca am 22 de ani, si necasatorit nu pre imi trebuie mai mult de 2 locuri in masina. Am mai intrebat p cineva de Speedster si mi-a dat un raspuns clar:

"- Mergi cu ea pe strada, treci pe langa niste gagici, si au automat orgasm" Very Happy
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Shocked Daca aceasta este tinta ta... baga mare! mai aduaga si pretul anticonceptionalelor la valoarea masinii "doar in caz ca" vei mai fi prin zona cand muierile se vor arata nesatisfacute ori vor dori mai mult decat un singur orgasm Smile
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Ia-ti speedster , asa ai si aspirator de muieri si eviti chestiile cu "nu ne iei si pe noi pana mai incolo ca tot ai loc".
Si adu-l pe la intalniri sa il vedem si noi Very Happy
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Ia-ti vectra...
Ia-o altfel,daca esti cu Vectra,poti baga mai multe gagici in ea...pe cand in cealalta...doar UNA!
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca suntem apropiati ca varsta... sfatul meu: ia-ti SPEEDSTER. Eu cand am luat GTC-ul nici nu ma gandeam ce senzatie poate sa fie cand iesi la plimbare Smile Deci, repet: ia-ti SPEEDSTER. Ai timp sa iei Vectra mai incolo. Wink
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ia-ti Logan Breack, o sa ai si mai mult spatiu pt. gagici Razz .....si acum serios, sa te gandesti si la drumurile din Romanika si mai ales la Iarna, Speedsterul este frumos dar o sa te saturi repede de el.
Te asteptam in randurile noastre cu orice ti-ai lua, succes!


Ultima modificare facuta de Ridick la Mie 15 Nov, 2006 3:57 pm
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Prima intrebare ar fi pentru ce iti iei masina: pt. tine sau pt. altii (altele)? Daca tot ce te intereseaza e o "prelungire" a organului, iti recomand un SUV cat mai mare si cat mai "automatic" pt. ca oricum nu te intereseaza "placerea conducerii". Daca iei masina pt. tine, pt. senzatii si placerea conducerii ia-ti un Speedster-masina asta merita o apreciere mult mai departe de "aspirator de gagici"...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Oameni buni la cum fuge masinuta aia aveti grija ce sfaturi dati omului sa nu ne trezim ca apare la emisiunea lui Vochina Smile
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
"sa te saturi repede de Speedster" ma indoiesc de asa ceva Smile Sfatul meu ! Go for it!
  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
moshu' speedsteru' e ieftin ca braga (15-20) shi la km putzini de nu-tzi vine sa crezi... shi la 22 de ani... baga frate!

http://www.mobile.de...
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La ceva intermediar te-ai gandit ?

De ex Astra Bertone decapotabila turbo ?

Eu in locul tau asta as alege (sau daca as avea bani mai multi un bmw sau merc sau audi tot decapotabil cu multi caluti (eventual turbo))
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
normal ca oricui i-ar placea sa aiba in curte un speedster. sau in fata blocului, dupa caz Very Happy (cazul meu) tu gandesti ca si la 22 de ani, eu gandesc ca si la 27, cu familie. deci parerea mea, ca si a altora care sunt "putin mai in varsta" e de departe subiectiva.
cu obiectivitatea maxima de care pot da dovada, iti pot spune sa te gandesti si la o posibila vanzare ulterioara. chiar daca e dupa cativa ani. cum vinzi o vectra si cum vinzi un speedster! ca ma gandesc ca peste vreo 10 ani n-o sa mai fi tot cu aceeasi masinuta. si daca-l iei totusi ca vad ca esti chitit pe speedster (frumos e bata-l vina), grija mare cu pedala din dreapta!
pe de alta parte, am un prieten tot de varsta mea care nici nu vrea sa auda de alta masina decat sport. are un porsche 944 iar de aproape 1 an si-a luat si un 928. intr-o vreme si el umbla dupa speedster, dar se pare ca nu dispunea de atatia bani. la altii ramane boala asta Laughing
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bmw, audi si mercedes deja au toti tiganii, si din cauza asta au o valoare "morala" mai mica pt mine. Deja Opelurile sunt considerate masini pt oameni care au ceva in cap, inafara de manele si ciordeala. Consider ca cei 146 de caluti de la Speedster sunt destui pt mine si este o masina care o pot parca oriunde fara sa-mi fie rusine(chiar si la Monte Carlo Smile ).
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
speedsterele dupa 2002 au Z20LET, deci 192 de caluti deci sunt si mai si....
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Speedster am mai vazut in Brasov,numa ca la drumurile de la noi eu nu m-as avanta la unul,ca mi-ar fii frica sa nu raman fara baie sau parti din esapament(lucru pe care l-am patit si la Vectra,care e totusi mai inalt).Totul depinde de zona in care stai si zonele prin care circuli cu el
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
eu zic...ia-ti dacia 1300 SH... Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR