Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pun si eu o intrebare...nu vreau sa faca nimeni misto de mine sau sa ma ia de tampit,nestiutor, sa ma ia la misto sau altele..... Sad
se poate transforma un astra g din cabrio in coupe cabrio?adica in loc de materialul ala ce e pe post de acoperis, sa se "monteze" un hard top?
imi place f mult masina aia;singura problema este ca in romania nu stiu cat de lunga viata ar avea , si inca nu am bani sa imi permit sa am 2 masini..un cabrio pt vara si un jeep pt iarna Very Happy ;daca ar fi hard top, probabil as putea o folosi asa..tot anu..altfel..mai greu cred Sad
mersi pt raspunsuri si imi cer scuze daca am pus o intrebare..stupida..chiar nu ma pricep si daca e cineva "cunoscator" pe aici , poate ma lumineaza si pe mine Smile
salut
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu cred ca merita investitia...mai bine orienteaza-te spre un tigra twintop...daca nu esti prea voluminos Smile
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
tigra twintop este mult prea mica...nu imi place...in schimb astra e si incapatoare, si masina in care pot sta comod 4 persoane..nah....eu am intrebat daca stiti daca se poate...Smile ca merita sau nu.....mersi pt sfat oricum
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu cred ca se poate . Eu am vazut in Galati BMW cu hardtop , banuiesc ca omu' s'a saturat de cei care ii confundau masina cu scrumiera si arata chiar bine .
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Teoretic se poate orice.
Practic, cred ca transformarea asta implica prea multe modificari sau inlocuiri de piese si in final te va duce la un pret prea mare.
Undeva pe forum s-a discutat despre balamale care permit deschiderea usilor pe verticala. Era frumos, dar costau prea mult.
Daca imi permiti un sfat, cumpara ori una ori alta.
  • andyrro

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu cred k se merita investitia. In locul tau as cauta un coupe Bertone, arata magnific
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu se poate prin metode "de amator" si fara calcule extrem de precise, oricum nu poti circula cu asa ceva... Cumpara-ti o Astra F cabrio, nu sunt scumpe de loc...
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dar nu trebuie sa'l manufactureze el ... Cauta pe net poate gasesti facut de firma si tu doar vopsesti hardtopul la culoare . Wink
Skip ads

  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
in primul rand nici nu am spus ca mi as face"cu manutza mea" sistemul asta....as apela la niste persoane avizate;stiu si eu ca se poate, am vazut si pe un bmw seria 3 modelul 94-98..cred ca il stiti,la fel inlocuit materialul acela cu hard top;astra f cabrio este tot cu acoperis"din carpa", eu asa stiu.as prefera daca puteti sa imi dati un raspuns care sa aiba legatura cu intrebarea,strict legat de problema mea , nu de genul: ia ti coupe bertone sau astra f cabrio Smile ;sper sa nu se supere nimeni pe mine..orice sfat este bine venit...
si eu mi as fi pus lamboo doors la masina, daca aveam la ce sa pun...ca la break ul meu, nu prea cred ca ar da bine... Smile sunt f putine masini la care chiar arata frumos treaba asta, si e valabil dupa parerea mea doar la coupe uri...
as fi dispus sa dau cateva mii de euro daca mi ar rezolva problema....3 4 .5..nu stiu..dar sa stiu ca e o varianta buna si realizabila
salut si mersi pt raspunsuri
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In .de sunt o groaza de firme care fac tuning si se ocupa si de hardtopuri. La noi nu cred sa fi aparut asa ceva dar as pune pariu ca poti gasi pe e-bay un hardtop de astra G.
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
a vorbit cineva de niste balamale care ar ridica usile pe verticala,oh doamne ar fii senzational am vazut una in germania tunarita si avea usile ridicate in sus Rolling Eyes stiti cumva cat costa aceste balamale si daca mai trebuiesc si alte accesorii si unde le punem,cred ca am sa fac imprumut la banca py asa ceva
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
danutz a scris:a vorbit cineva de niste balamale care ar ridica usile pe verticala,oh doamne ar fii senzational am vazut una in germania tunarita si avea usile ridicate in sus Rolling Eyes stiti cumva cat costa aceste balamale si daca mai trebuiesc si alte accesorii si unde le punem,cred ca am sa fac imprumut la banca py asa ceva


Max.2000 de E. Am vazut si eu pe un BMW si pe o Astra Gsi. Cauta la firmele de tunning.Se numesc lambo doors.
Skip ads

  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
2000 de euro cu tot cu montaj sau ...... am o verisoara prin germania ma gandesc la vara sa-mi fac concediul acolo si daca tot ma duc in patria masinilor noastre sa ma dotez cu diferite accesorii
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
buh...mai dati mi ceva raspunsuri daca stiti...la ce v am intrebat...si vb voi de lambo doors in alta parte...Smile nu de alta dar cand am vazut 3 raspunsuri noi , am crezut ca ati inceput sa imi spuneti ce cum unde.... Smile
sal
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
O discutie despre usi cu deschiderea pe verticala gasesti aici.
https://www.clubopel.com/vie...light=lambo+doors
Cand esti interesat de ceva anume, utilizeaza functia de "cautare" a forumului. Ai mari sanse ca deja sa se fi discutat despre subiectul care te intereseaza.
Dupa ce iti montezi chestiile astea, pune si pentru noi o poza in garajul tau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR