Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • sirboby

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
bluetux a scris:si unde gasesc G101 ?
In Romania am vazut,la mine in Galati(dar la bidon de 20 de litri,),la un magazin cu piese de schimb pentru camioane! G101 e tipul ! Am vazut de la cel putin 2 producatori aici! Sau cred ca poti incerca la spalatoriile auto pentru TIR-uri Alea cu perii rotative! Daca te intelegi cu baietii .............sa-ti dea un litru dar vezi sa fie nediluat si il diluiezi 1;1 pui intr-un puf si apoi ai 2 variante :ori pe o laveta si stergi ,ori direct pe bord si stergi! A doua e mai grea ca sare pe geamuri si trebuie curatat!Deci recomandat prima varianta! Vei fi uimit! foloseste cu incredere!
PS. E de culoare galbena !
  • sirboby

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
E samponul care se stropeste prin duze!Stiu de cand eram sofer de tir!Pun o poza cu culoarea ! Nu am vazut alte culori,dar asta nu inseamna ca nu exista!
  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu unul nu am auzit de alt producator pt. All Purpose Cleanerul G101 in afara de Autosmart. Respectiv asa arata produsul http://www.elitecarcare.co....ner-5-litres.php.
  • sirboby

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Rectificare:G101 e denumirea sub care comercializeaza cei de la Autosmart(si cei care revand produsul sub licienta) dar pe aici se foloseste termenul si pentru alti producatori! (ceva gen rigips,care de fapt e gips-carton) imi cer scuze pentru confuzia creata!
Ce trebuie cautat e :,,Multi Propose detergent(cleaner)!
Aici daca vrei sa vinzi sub denumirea ta (ceva gen ,,sirboby LTD" iti vand produsul si iti fac recipiente personalizate dar pastreaza tipul! Inca odata scuze!
Poate fi folosit orice produs de tipul ala! E aceeasi Marie,cu alta palarie!
  • Mel
  • **
  • 71 mesaje
  • din 18 Sep 2012
  • Astra 2002 Z16XE
  • Teleorman
  • Mel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salutare natiune
pentru cei care au patito cu odorizantele cu lichid
ieri o bagasem si eu pe maneca. am avut un odorizant cu lichid agatat de oglinda retrovizoare si a sarit cativa picuri pe bord,bineinteles ca s-a albit locul unde au cazut picurii.am frecat cu toate solutiile pe care le-am avut prin casa.nici un rezultat.
si totusi...
azi vin la serviciu si ii spun unui coleg trasnaia.asta zice: coloreazal cu marker-ul.zis si facut. fug la magazie si iau un marker negru permanent alerg la masina si REZOLV PROBLEMA.am colorat locul unde au sarit picurile cu marker-ul dupa care imediat(nu am lasat sa se usuce) am sters cu o carpa imbibata in solutia dint-un sprey pentru sters bordul(nu stiu cum ii zice,ieftina oricum).deci cum sa va spun ...am sarit in sus de bucurie.nu se mai vede decat foarte putin si asta doar daca privesti in lumina.acum astept sa se usuce locul si va mai tin la curent.
pentru cei cu bordul de alta culoare/nuanta, nu stiu ce sa zic....dar solutii ar trebui sa existe
cu bine
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR