Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor posesorilor de masini Opel,inregistrati in acest club.Numele meu este Florin,locuiesc in Spania de 10 ani si detin o masina Opel Vectra C, an 2003,2.2 DTI.Elegance..De putin timp am cumparat un CD70 Navi si as vrea sa-l instalez in locul celui vechi, CCRT 2008.Rugamintea mea este daca puteti sa ma ajutati cu un tutorial ,cum si ce cabluri trebuie sa schimbi sau sa adaugi.Va multumesc anticipat.....Respect...
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Daca il montezi vei pierde functionalitatea computerului de bord.
Ca sa te poti folosi de el trebuiesc schimbate mai multe...
E complicat dar posibil...
E si un tutorial pe undeva dar acum postez de pe telefon si e mai complicat...
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Exact acum o saptamana am facut operatia asta la o vectra c din 2004(acelasi lucru cu a ta). Ai nevoie si de display grafic sau color compatibil(dupa 2005), iar daca ai climatronic si acesta trebuie schimbat(pus unul dupa 2005). Nu pierzi computerul de bord pentruca il vei accesa din cd70navi. Cu telecomenzile de pe volan e alta poveste, trebuie schimbate cu unele cu scroll care s-ar putea sa nu mearga din cauza cim-lui. Cim-ul trebuie reprogramat(code index) iar acolo ii spui telecomenzi scroll. Cim-rile mai vechi nu accepta setarea asta deci pune si cim-ul cu semnul intrebarii. Mai ai nevoie de mufa pentru cd 70navi(cea mare cu alimentarea si difuzoarele), mufe fakra pentru antena radio si antena gps si cablu rgb daca ii pui display color. Am uitat sa spun ca pentru programari ai nevoie de tech2. Antena de gps poti sa-ti iei una de pe net cu conector fakra(e vreo 10 euro).
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu inteleg ca a cumparat doar CD70 navi...
nu a mentionat nimic altceva...
Skip ads

  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut.in primul rand multumesc pentru raspuns.In afara de tipul de volan de vectra 2005,am totul,antena,ecran Gid,clima,mufa de conectare.Toate provin dupa o masina Opel Vectra 2005..Sunt decodate,atat radioul cat si displey-ul.De moment nu am bani si pentru volan,il pun mai tarziu,ce ma intereseaza sunt conexiunile.Aici in Spania sunt inregistrat intr-un club de opel vectra,am gasit ceva dar nu m-am ,,dumirit,,..Salutari....
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!

Ca prinderi se potrivesc comenzile de volan, nu stiu daca si mufa e aceeasi, deci e posibil sa nu fie nevoie sa schimbi volanul.

Adi G.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am pus un CD70 Navi de pe o Vectra C PreFacelift 2005 pe una Facelift 2006, si-asa am avut cateva batai de cap, cu toate ca amandoua erau FULL-CAN, tu sigur vei avea probleme de compatibilitate dat fiind faptul ca a ta e si Half-Can.
E plug and play sistemul, dar a trebuit sa schimb sinele intre ele fiindca CD70 Navi e mai mare in lungime, alta problema pe care am intalnit-o a fost la ramele de la gurile de ventilatie care vin impreuna cu displayul fiindca nu puteau fi schimbate doar ecranele displayurilor, trebuiau luate cu totul.Una era de un tip avand colturi ascutite, iar alta avea colturile rotunjite.Totodata nu am reusit sa iau cablurile si antena de la Vectra de pe care provenea navigatie fiindca trebuie dat jos plafonul, trebuia desfacut tot bordul, iar eu nu aveam timpul necesar.Am cumparat o antena care am pus-o pe bord langa in fata senzorului de calitate al aerului de la climatronic, a iesit destul de elegant pana la urma.
M-a costat cam 4.5 milioane toata operatiunea la un service si a durat vreo 6 ore.
  • florin38

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2011

  • Mesaj Privat
florstelist a scris:Salut.in primul rand multumesc pentru raspuns.In afara de tipul de volan de vectra 2005,am totul,antena,ecran Gid,clima,mufa de conectare.Toate provin dupa o masina Opel Vectra 2005..Sunt decodate,atat radioul cat si displey-ul.De moment nu am bani si pentru volan,il pun mai tarziu,ce ma intereseaza sunt conexiunile.Aici in Spania sunt inregistrat intr-un club de opel vectra,am gasit ceva dar nu m-am ,,dumirit,,..Salutari....

In care club esti inregistrat?
Skip ads

  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Foro Vectra C
  • florin38

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2011

  • Mesaj Privat
acesta este ?
www.zonaforo.com/vectrac/‎
  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut.da .....
  • banu ionut

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vivaro 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutare!cine ma poate ajuta si pe mine cu hartile pentru europa full actualizate.eu am benelux si mai am ceva de la cineva dar nu-mi recunoaste multe orase mari din romania si nici din alte tari.
Skip ads

  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut,iti las un Link ai toata Europa.....http://uploaded.net/folder/iyefzc.Bafta
  • ady_adrian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salutare!Stie cineva daca pe cd70navi se poate monta magazie de cd-uri?
  • florstelist

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2003 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ñu.Ñu se poate monta.Al un model de CD 70 cu auxiliar.poti sa-i pui usb
Trebuie sa cunosti PE cine va bun in electronica ca sa-ti FACA o un auxiliar.se lipesc cabluri la chipul radioului.scuze pt scris,am tlf.in spaniola
.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ady_adrian a scris:Salutare!Stie cineva daca pe cd70navi se poate monta magazie de cd-uri?
nici nu cred ca ai nevoie...
CD70 din cate stiu eu are suport pentru mp3
deci pe un CD poti pune suficiente mp3-uri cat sa nu ai nevoie de magazie...
si daca tot suporta mp3 nici de aux in nu cred ca ai nevoie decat daca ai vreun DVDPlayer pe care sa-l conectezi si sa se auda in toate boxele masinii...
  • ady_adrian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Eu unul as avea nevoie.Da,suporta mp3,dar cand vine momentul sa schimbi blocul optic deoarece "pica"(si din cate am observat pica des) ar fi utila o magazie de cd-uri sau o intrare aux.Cel putin eu am cautat si in Vaslui si in Iasi pe cineva care sa imi monteze o intrare aux si nu am gasit,nu se baga nimeni.Si acum folosesc doar radio sau modulator fm(cu modulator se aude praf).
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am ocazia sa prind ieftin un cd70 navi si gid, nu au fost resetate de pe masina donoare. Vreo sansa de resetare pe masina mea, avand car passul celeilalte masini?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, din cate am inteles de la colegii de forum...
  • banu ionut

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vivaro 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutare. ma mai ajuta si pe mine cineva cu niste update-uri la harti? ce am eu ma baga pe interzis si ma ocoleste mult. mersi anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR