Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • lolosinho

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Va salut...acum cateva zile in timp ce mergem cu maisna la o schimbare a vitezei din treapta a3 in a 2a masina s-a manifestat ciudat si a dat un rateu,ca si cum ar merge in 3 pistoane..motorul suna ciudat.Am schimbat bujiile,nimica,aceeasi treaba,am fost cu ea la service si mecanicul mi-a spus ca ar fi de la bobina si ca nu are rost sa-i fac o diagnoza deoarce nu-mi spune cu exactitate de unde ar fi problema.Treaba e ca nu vreau sa arunc cu banii aiurea si sa-mi cumpar o bobina fara sa fiu sigur ca de acolo ar fi problema..asa ca , caut pe cineva sa ma ajute cu o proba a unei bobine ulterior daca se adevereste ca aceasta fiind problema sa-mi cumpar una... multumesc si astept ajutoare...bineinteles,fac cinste !
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Probabil ai fost la un service pentru Dacia 1300 iar mecanicul acela habar nu are ce este aia diagnoza. Pot sa iti fac diagnoza si sa-ti spun 100% ce este defect eventual chiar s-ar putea sa se repare si modulul de aprindere ( daca el este vinovat). Mai degraba cred ca vrei sa o repari mocca.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
binenteles, toata lumea vrea sa repare moka, doar de-aia intra pe forum. Omul vrea sa isi repare masina singur, e vreo problema?

Pana una-alta, te rog umbla putin la avatar si schimba poza. Daca vrei explicatii, le gasesti in Regulament. Daca insisti, iti explic eu cum sta treaba. Sper totusi ca nu vrei.
  • lolosinho

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
multam,dar totusi daca se gaseste cineva sa aiba bunavointa sa ma ajute cu o proba la bobina astept... multumesc...
Skip ads

  • lolosinho

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
treaba rezolvata la radacini opel...problema cilindrul nr4 mort...123lei diagnoza + piesa noua probata...numai bine...
  • Pitic.exe

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Cat te`a dus toata trb ?
am si eu exact aceias masina ...si sti cum e Very HappyVery Happy macar din curiozitate!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR