Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • gl-08-kdf

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara,imi cer scuze pentru administratori daca am scris intro rubrica gresita dar sunt nou si nu cunosc regulile,am o problema,dupa o segmentare facuta la masina (opel astra benzina 1.4 x14xe) si dupa un drum de vreo 5000 km am observat intr-un peco ca picura benzina pe un furtunas de pe la rezervor,cred eu ca e supra plinul,am mers cat am mai mers si masina dupa 3000 de turatii trage in nas parca ar fi benzina proasta,am facut alte plinuri si tot asa face,ma gandesc cumva sa traga aer fals pe la furtunu ala si sa aiba vreo ceva....masina se tureaza singura pana pe la 3000 4000 de turatii dar nu tot timpul,nici cand e cald dar nici cand e rece,cand vrea ea....mai are momente si cand scade din turatii de la 900 pana la 600 parca da sa moara da oscileaza de la 900 la 600 ajutatima datimi un sfat ceva...
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi urmareste conducta de benzina .. daca este cea cu filtrul inseamna ca e turul, daca e fara filtru este returul.. remediaza in primul rand scurgerea de benzina.. .. caci nu e prea ieftina.....
daca a fost remediata scurgerea masoara presiunea in rampa... sa fie cel putin 3 bari..
filtru benzina cand o fo schimbat ultima data?
  • gl-08-kdf

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
filtru de benzina nu a fost schimbat de ceva timp,mentionez ca scurgerea de benzina e cand e plinul facut full full full,curge putin si apoi se opreste,ma gandesc sa nu fie furtunul ala de la supra plin,ar putea sa influenteze puterea masini?furtunu ala e undeva prin dreptul rotii dreapta spate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR