Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare, aveti Casco , la ce societati , preturi ? pentru colegii din Iasi .

Am facut ieri RCA , la ASIBAN -432 RON pe 12 luni .
Skip ads

  • geomutihac

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am facut CASCO la ALLIANZ TIRIAC pe 17.11.2006 si alaltaieri am avut o tamponare.Spoilerul fata spart, aripa dreapta infundata si deplasata,etc.Acum sunt sigur ca merita CASCO.27mil un an de zile platita integral. Avarii si persoane fara furt.Poti merge la orice service nu numai la cele agreate de ei si nu aduni tu facturi.Am sa vad daca e asa dar nu stiu la ce service sa merg sa iasa si calitate.
  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salutare si sarbatori fericite,
cum de ai avut accident , ai reusit sa o faci ?
am sa-mi fac si eu cit de curind Casco ,la cum se circula prin oras trebuie numaidecit.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Zafira 2003
primul an Unita-38 mil
al doilea an Unita -31 mil
al treilea an Unita -23 mil
al patrulea an am mers la Allianz Tiriac,unde mai am o masina +asigurare la apartament -22,8 mil,pentru ca Unita imi cerea 24 de mil.
Skip ads

  • geomutihac

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Simbata 20.01.2007 am scos masina din service.Spoilerul inlocuit cu tot cu grila pe care sunt montate proiectoarele.un proiector de ceata si ambele faruri si ele noi.Carenajul de la roata fata dreapta inlocuit, Aripa dreapta indreptata, putin capota indreptata, vopsite amindoua plus portiera dreapta fata vopsita. 62 milioane!!!!!!!!!!.Mai conta ca asigurarea era 25 sau 26 mil ?Ma ia cu fiori cind ma gindesc la faptul ca puteam sa nu o fi avut, Accidentul a fost doar la o luna dupa ce am facut asigurarea
  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am facut asigurarea Casco , la Asiban -1840 lei pe luna -fara furt total .
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ionut a scris:am facut asigurarea Casco , la Asiban -1840 lei pe luna -fara furt total .


poate pe an Shocked , ca pe luna e cam mult
sau 184 pe luna

Very Happy
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
stati linistit, oameni, buni, nu sunteti singurii care ajung la concluzia ca merita sa ai CASCO... a se vedea cazul botosu, desi el, din pacate, a ajuns la concluzia ca ar fi fost bine sa...
CASCO-ul e ca centura, te incomodeaza zilnic, dar uneori ajungi sa iti zici "ce ma faceam, Doamne, fara...?"
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:stati linistit, oameni, buni, nu sunteti singurii care ajung la concluzia ca merita sa ai CASCO... a se vedea cazul botosu, desi el, din pacate, a ajuns la concluzia ca ar fi fost bine sa...
CASCO-ul e ca centura, te incomodeaza zilnic, dar uneori ajungi sa iti zici "ce ma faceam, Doamne, fara...?"
...Ai mare dreptate jE. Eu inca prosospectez piata. In martie imi vine "Zamfirica" si nu stiu incotro sa ma indrept in ale asigurarii CASCO. Astra este asigurata la BCR, au fost prompti de fiecare data, insa vreau sa mai vad si alte oferte. Poate ma poate indruma cineva mai cu experienta. Multumesc
  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da 184 lei pe luna .scuze
  • sandumrs

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Lucrez in asigurari si va pot raspunde la cererile voastre de asigurare pe adresa de mail sandumrs@yahoo.com

Avem decontare directa si cu Di-Bas si cu GTT si cu Radacini si suntem in discutii si cu Erebus din cate stiu eu.

Ionut despre Asiban nu prea stiu lucruri tocmai bune dar eu sper sa fi sanatos si tu si masina.

Eddie ai facut o alegere foarte buna.

Va sfatuiesc pe toti sa va faceti atat Casco-ul cat si RCA-ul la aceeasi firma pentru ca inglobeaza si Cartea Verde si aveti in felul asta si Extinderea teritoriala Casco gratuita. Cartea Verde este RCA-ul extern iar Extinderea este Casco-ul extern....la noi e insotita de card de asistenta gratuita in caz de accident si masina nu poate fi deplasata de pe loc.

Va astept sa va fac oferte si vad ca multi dintre voi preferati sa va asigurari masina corect la o firma corecta decat sa platiti preturi de nimic si sa prmiti servicii de nimic. Sunt mai multe firme de asigurare unde puteti face acest pas.

Contactati-am pe adresa de mail sandumrs@yahoo.com si va pot face o oferta corecta la o firma corecta. Ma scuzati ca nu dau numele dar nu cred ca ar fi corect, ins ava dau toate detaliile pe mail.

Va salut.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR