Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • georgetrv

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut tuturor opelistilor!

Am un opel vectra c , 2.2 ecotec , an 2004

Am o ideie de ceva vreme dar nu am destule cunostinte! Vreau sa implementez un display lcd si vreau sal implementez in bord. Cand pun contactul sa se ridice display-ul. As dori sa stiu daca gasesc macar un suport automat pentru lcd-ul meu de 8inch. In locul lcdului as putea sa folosesc un gps sau ceva asemanator. Problema mea este mecanismul de ridicare.

As avea nevoie de cateva idei din partea voastra. Sunt foarte entuziasmat cu acest proiect!

Imi place mult tuningul interior.
  • georgetrv

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Imi cer scz pentru greseala mea de mai sus! Faza cu "implementarea"

Graba strica treaba!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca prima ora dupa postare poti modifica mesajele... din pacate doar suport nu vei gasi niciodata... nici nu-s sigur ca incapa 8 inch, insa e plin ebayul si okaziile si netu de monitoare retractabile 1din.
nu sunt foarte ieftine si din ce am citit pe forum, s-au plans multi de gropile din romania ce le-au stricat supportul si mecanismul de sustinere...
problema e ca daca iti iei monitor, iti iei exact asta, un monitor, si apoi trebuie sa pui imaginea pe el. GPS-uri cu iesire video n-am gasit inca...
mai gasesti tot pe Ebay sau goagl navigatii 1din cu win CE. eu pe alea as merge daca vrei neaparat.. au radio incorporat, bluetooth, GPS, si e exact cum ai zis tu, iese la punerea contactului ecranul si intra cand iei contactul.
sunt la fel de scumpe ca cele 2din. pe mine personal nu ma atrag din cauza locatiei periculoase. nu mi-ar placea sa trebuiasca sa las capul jos ca sa vad gpsul. mai ales in orasele foarte mari si aglomerate, unde trebuie sa vezi care dintre cele 3 drumuri din stanga inseamna de fapt la stanga (am patit-o in viena). avand GPS-ul in capul vizual am putut sa ma uit bine fara sa ma pun prea mult in pericol tinand cont de traficul greu din orasele mari.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR