Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Eu am fost in aceasta dilema. De ce Insignia si nu; a4, passat, avensis sau altele din aceeasi gama (medie). Dupa multe cautari pe forumuri, stat de vorba cu posesori de astfel de masini, am ajuns la concluzia ca Insignia e cea mai buna varianta din toate punctele de vedere; fiabilitate(si nu ma refer doar la testele DEKRA), costuri intretinere, pret achizite (indiferent daca e noua sau SH), devalorizare (passatul dominind multi ani, acum s-a mai schimbat treaba) dotarile pe care le ai la banii care dai pe ea, plus ca masina arata NAPRASNIC si intoarce MUUUULLLLLTTTTTT mai multe capete pe strade decat restul concurentei(nu ca asta ar conta foarte mult, dar o masina se evidentiaza si prin felul cum e desenata, gandita, construita), opelul cu Insignia a dat lovitura. Masina o am de doua saptamani si pot spune ca masina asta e RACHTETA, merita fiecare banut dat pe ea. Sper ca ceea ce am postat sa ajute pe cei care nu stiu ce alegere sa faca.
Skip ads

  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos si cat mai multe plimbari.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
mersi. acum am ceva treaba, dar peste vreo doua saptamini o sa fac un drum de 1000km si sa vedem atunci ce poate Laughing
  • bpinsignia

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fiu rautacios dar in alt topic (Opel Insignia - Probleme) spuneai ca ai probleme cu scurgerile de antigel si banuiesti ca ar fi vorba de galeria de admisie.
De unde atata entuziasm daca dupa 2 saptamani de cand ai luat-o au inceput sa apara si problemele? Very Happy

Si a mea e luata de vreo 2 luni, e tot din 2010 si deja i-am schimbat deja galeria de admisie, portbagajul nu se deschide tot timpul, am scurgeri pe la intercooler..
La cat de laudata-i masina asta sincer ma asteptam la mai multa fiabilitate.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
o masina sh e loterie, dupa ce trece de 100 000 km apar probleme, fie ea si mercedes. la probleme insignia am postat ca 's-ar putea sa pierd antigel' (inca nu stiu sigur), si cineve mi-a spus ca 's-ar putea sa fie galeria' deci iara nu e 100% sigur si daca ar fi sa pierd antigel. oricum nu ar fi foarte costisitoare problema
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@borsy : as baga ambele maini in foc ca e galeria; eu am inceput a pierde zeama din primul an(in jurul a 15 000km). Abia la a doua revizie s-a detectat problema, pentru ca devenise cronica treaba.
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Aceleasi optiuni le-am avut si eu, dar designul si optiunile au facut alegerea usoara, doar la spatiul din portbagaj sta mai slab decat passatul. eu am S T AT 6 160 CP, 2010, full "cu piele" Smile, panoramic, portbagaj electric, carlig retractabil, AFL... si si altele. deocamdata nicio problema . Neagra si jante 18".
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos si km cati mai multi fara incidente
Skip ads

  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Merci.
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
dupa ce am cumparato din Bucuresti la 2 saptamani am descoperit ca masina avea 50000 de km da-ti inapoi dar numai pare rau macar am aflat adevaru si stiu exact cati km are akum masina cu adevarat oricum nu sunt multi km pentru o insignia adica pt o masina mare
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
din pacate asta e marea problema cand o cumperi din tara, samsasrii dau km inapoi pana uita de el
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
revin cu impresii dupa vreo 1000km in afara orasului. masina se comporta foarte bine din toate punctele de vedere, e o masina bine echilibrata, are putere si cu motorul de 131 de cai si cutie automata (pt drumurile noastre e arhisuficient). isi merita banii din plin Cool
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
am ceva km facuti cu 'caleasca mea' Razz si pot spune ca e cea mai buna alegere pe care o puteam face. pur si simplu masina asta e bestiala, are tot ce vrei de la o masina din clasa medie, RECOMAND!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
si mai stiu pe cineva care are insignia, limuzina, diesel, full opion, omul e super incantat de ea. precizez ca vine de pe a6 din 2007
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mai vorbim peste vreun an si vreo 20000km,sa vedem daca si atunci vei fi la fel de incantat de alegerea facuta,acum este mult prea devreme.

Oare?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
ideea e ca, daca se dovedeste a fi o masina proasta nu stiu ce altceva mi-as putea lua
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ramane sa ne spui peste ceva vreme daca masina pe care ai achizitionat-o este buna sau proasta,acum esti entuziasmat deoarece abia te-ai invatat cu ea,insa dupa ceva vreme entuziasmul o sa scada in intensitate si o sa incepi sa contorizezi deceptiile.
Nu vreau sa te sperii insa acest lucru se va intampla.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
borsy a scris:ideea e ca, daca se dovedeste a fi o masina proasta nu stiu ce altceva mi-as putea lua


Hai bre, las-o naibii, chiar s-au terminat masinile la Insignia? Ma faci sa cad de pe scaun de ras.
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
poate o mazda 6 .....2013....
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ATENTIE! Dusmanul(ford) asculta! Pentru cei ce au facut armata la transmisiuni, vor gusta gluma mai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR