Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@gabrield- demontezi sonda litrometrica cu tot cu plutitor si strambi bratul plutitorului 'in sus'
@4est- vezi ca are dreptate comp...el iti calculeaza distanta pe care o mai poti parcurge in functie de consumul instantaneu...care e foarte variabil...normal ca si distanta pe care o mai poti parcurge sa varieze
  • Alexandru Vlad

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
si mie oricata benzina pun in rezervor nu se ridica mai mult de jumate acul de la bord iar dupa ce scade de jumate imi indica corect. Alta problema este ca si becul de la benzina sta tot aprins dar nu la intensitate maxima.
Oare tre sa schimb plutitoru Rolling Eyes (care stie cat costa) ?
Astept pareri! Multumesc
  • delu1984

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salutare baieti!tot cu sonda asta am si eu probleme.dar e un astra de 1.4 benzina.problema e ca la mine daca ii pun 10-20-25 de litri imi oscileaza pana la 25 si dupa 50 de km de mers imi arata ca e pe rosu.cum pot remedia ......cum sa ii scot plutitoru?am niste amici care zic ca e plin putitoru cu benzina.....cat o fi de adevarat nu stiu. asa ca va rog sa ma ajutati daca stiti ca nu sunt chiar asa de bogat incat sa dau banii aiuare daca se poate face de unu ca mine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR