Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dan68174

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2013

  • Mesaj Privat
sal tuturor,problema a aparut in urma cu cateva luni,dupa ce am schimbat transmisia si cureaua de accesorii...sau cel putin pana atunci nu am simtit eu...ideea e ca,fie rece sau cald motorul, DOAR in treapta a II a la accelerare, intre 1600 -1900 turatii are un moment de scapare.fie ca duc motorul in regim normal sau il supraturez, CATEODATA, nu intotdeauna(cam 1 data din 4), are o fractiune de moment in care scapa.in rest in nici una din celelalte trepte nu are acelasi comportament nici in accelerare,nici in decelerare...un amic mecanic , mi-a recomandat sa schimb intr-o prima instanta pompele de unde alimentez si sa o duc o data pe luna, la un drum mai lung supraturata vreo 10-15 km sa se curetze un pic...intr-adevar, dupa ce am incercat ,o zi sau doua nu a mai scapat deloc.apoi a reinceput....intr-adevar mai rar(1 data la 6/7) dar inca persista problema....a mai intalnit vre-unul din voi chestia asta?mentionez ca toate consumabilele le-am schimbat la fiecare 15000km si nu am avut nici o alta problema cu motorul sau orice altceva...ms
  • dan68174

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2013

  • Mesaj Privat
P.S: pt cei ce au nedumeriri privind tipul de motor Y20DTH sau Y20DTJ mentionez ca DTJ-ul este motorul meu , contrar fisei de la RAR care l-a catalogat drept DTH..ma rog
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR