Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dan68174

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2013

  • Mesaj Privat
sal tuturor,problema a aparut in urma cu cateva luni,dupa ce am schimbat transmisia si cureaua de accesorii...sau cel putin pana atunci nu am simtit eu...ideea e ca,fie rece sau cald motorul, DOAR in treapta a II a la accelerare, intre 1600 -1900 turatii are un moment de scapare.fie ca duc motorul in regim normal sau il supraturez, CATEODATA, nu intotdeauna(cam 1 data din 4), are o fractiune de moment in care scapa.in rest in nici una din celelalte trepte nu are acelasi comportament nici in accelerare,nici in decelerare...un amic mecanic , mi-a recomandat sa schimb intr-o prima instanta pompele de unde alimentez si sa o duc o data pe luna, la un drum mai lung supraturata vreo 10-15 km sa se curetze un pic...intr-adevar, dupa ce am incercat ,o zi sau doua nu a mai scapat deloc.apoi a reinceput....intr-adevar mai rar(1 data la 6/7) dar inca persista problema....a mai intalnit vre-unul din voi chestia asta?mentionez ca toate consumabilele le-am schimbat la fiecare 15000km si nu am avut nici o alta problema cu motorul sau orice altceva...ms
  • dan68174

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2013

  • Mesaj Privat
P.S: pt cei ce au nedumeriri privind tipul de motor Y20DTH sau Y20DTJ mentionez ca DTJ-ul este motorul meu , contrar fisei de la RAR care l-a catalogat drept DTH..ma rog
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR