Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • YonutLaur

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Se aude un zgomot foarte tare ca si cum este fier pe fier,nici nu pot sa merg pe piatra cubica se aude ingrozitor.Am sa pun o poza cu ce am observat ca lipseste de la etrier , de unde cred ca este si problema.
.
M-am uitat la o alta masina si am vazut ca acolo era ceva.As putea sa cumpar exact ce lipseste acolo ?
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Da! In locasul ala acolo este un fel de clama care tine placuta putin tensionata! Fara clamele alea placuta are un joc prea mare si de aici si zgomotul! Aia fie s-a rupt, fie la ultima interventie au uitat sa le puna sau pierdut! Hai ca am sa caut o poza cu clamele alea si ti-o atasez! Deobicei ele vin la pachet cu placute!

  • BlueOpel

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua, scriu aici sa nu mai fac alt topic, la mine se aude ca si cum ar freca cauciuc pe cauciuc, in special in curbe cu ~ 40Km/h sau la santuri / limitatoare de viteza, numai la roata din stanga fata din zona rotii, aveti idee ce poate fii?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
In cazul tau trebuie verificat, suspensia, dimensiunea anvelopelor, daca nu cumva atinge in zona arcurilor! Verifica anvelopele pe interior!
Skip ads

  • BlueOpel

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2012

  • Mesaj Privat
sunt bune nu au nimic, sunt 195 / 65 / 15...am avut si 205/65/15 si nu au patit nimic:D... deci o sa merg sa fie suspensia verificata... dar totusi.... nu`mi cade roata nu ?Smile)
  • YonutLaur

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Am rezolvat.Am gasit acele cleme pe niste placute mai vechi si nu se mai aude niciun zgomot.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
BlueOpel a scris:Buna ziua, scriu aici sa nu mai fac alt topic, la mine se aude ca si cum ar freca cauciuc pe cauciuc, in special in curbe cu ~ 40Km/h sau la santuri / limitatoare de viteza, numai la roata din stanga fata din zona rotii, aveti idee ce poate fii?

poate bucsile de la bara stabilizatoare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR