Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • lallacostin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua , sunt nou pe aici va salut pe toti ...
De curand mi-am luat un opel tigra 1.4 16v an 1996 si s-a intamplat sa patesc o mare problema cu el ... am dat intr-o groapa mai mare ca sa evit pe cineva , in acel moment am rupt rulmentul dreapta spate ... prin urmare am fost la un service premium ... cica ... si am schimbat ambii rulmenti pe spate , mentionez ca pana sa ii schimb am mai mers o perioada bunicica de timp . In acest timp baiatul de la service nu a vrut sau nu a putut sau cine stie poate nu a stiut sa imi spuna in momentul in care s-a uitat la axul pe care se pun rulmentii ca acesta s-a tocit ... drept urmare el a considerat ca mai bine face treaba de 2 lei si mi-a lasat roata dreapta spate putin desfacuta sa nu se auda cum bate . Dupa cam 3 saptamani a inceput sa se auda ca si cum ar freca fier pe fier . Am cumparat saboti crezand ca ei sunt de vina. Am mers la un prieten care se ocupa cu mecanica si altele si ce sa vezi ... axul ros si mai rau si nu mai se invarte cum trebuie tamburul din cauza ca rulmentul statea stramb . Acum trebuie sa cumpar toata puntea spate si daca stiti de unde as putea sa fac si eu rost la mana a doua caci am sunat la peste 20 de centre dezmembrari si degeaba ...
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
axul pe care vin rulmentii la roata din spate se poate schimba, este prins cu 4 suruburi de punte. n-are rost sa schimbi totul, butucul respectiv costa sub 100 de lei, nou.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR