Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cornel_02

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Acum vreun an am avut o problema cu radiatorul. In urma unui impact nu foarte violent curgea zeama pe la imbinarea dintre unul din capacele de plastic si corpul de aluminiu. Cineva mi-a recomandat un meserias in Galati care mi-a decapsat respectiva imbinare a indreptat ce era stramb a capsat si lipit la loc imbinarea. Nu a dat nici un strop de atunci. Deci concluzia este ca DA se repara astfel de defecte. Trbuie doar sa gasesti o mana priceputa.
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
super ! ms... stie cineva vreun manaci ? meserias ? al meu mecanic a zis ca nu se baga .. si la galati parca am o jena sa vin Very Happy
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu am pus sambata [ 20.10.2007 ] o solutie Stop Leak in radiator si pana acum vad ca nu mai curge, la mine curgea doar cand se incalzea apa dupa ce opream masina se forma o pata cam de 10 - 15cm dupa care se oprea
in caz ca iar incepe sa curga il schimb, am vrut sa vad daca merge cu solutia asta si pana acum vad ca tine
solutia o gasesti la magazinele de piese auto sau in Cora costa 70 ron
  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
salutare,

acum vreo 2 saptamani am observat o fisura in raditor in lateral stanga, in plastic Rolling Eyes chiar la prinderea radiatorului de buza superioara..
si curgea numai dupa ce opream masina, dar curgea mult, de se golea vasul de expansiune.
am tot fost pe la service-uri auto, am sunat pe la dezmembrari, concluzia era ca ma costa f f mult sa il repar...si am tot pierdut vreo 4 l de antigel...pana AZI.
recomand cu caldura colegilor de suferinta, POXILINA>..vreau sa zic ca face minuni...nicio picatura..

pe curand
Very Happy
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ! Revin cu problema sau de fapt cu solutia problemei .. pare ciudat .. nu am mai vazut nimic in zona aia si este totul uscat ...nu stiu ce sa zic ca s-a intamplat dar nu mai exista nici o scurgere .. sper in schimb sa nu apara iar Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR