Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Astazi m-am hotarat sa desfac mp3 player-ul sa vad de ce nu imi merge radio. Nu prindea nimic, pe nici o frecventa. Am desfacut si am constatat ca in spatele mp3-ului mufa era rupta, si am schimbat-o cu alta noua. Legaturile le-am facut cum trebuie. Am verificat cablul pana in spate la antena, e ok. Acum merge radioul, doar ca prost rau, cu bruiaje. Faza e ca merge bine doar daca tin mana pe antena. Daca pun mana pe antena hopa merge perfect radio-ul. Cum iau mana, cu bruiaje, abia se intelege. Si in mers nu prea merge deloc. Repet, legaturile le-am facut corect. Mai trebuie oare vreo masa pe undeva?
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Antena, defapt partea aia din spate care leaga cablul din masina de cd player este buna, de calitate?
Ca sa vezi daca e problema de acolo sau de la cablul care duce la antena incearca cu o sarma/cablu introdus in partea din spate a cd playerului, unde se leaga antena normala a masinii. Vezi daca asa iti prinde bine. Daca nu, e ceva de la partea aceea sau chiar cd player, altfel e ceva pe traseul firului ce duce la antena.
Sper ca intelegi ce vreau sa zic.
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles, voi incerca azi sa vad care e treaba.
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare .....am un radio cu usb sony dsx-a 30 model mai nou,problema este in receptia posturilor radio(nu toate,doar unele)in sensul ca atunci cand merg prin oras imi numara stalpii,pomii si orice interfereaza.....plus ca daca opresc la semafor fasie postul respectiv si trebuie sa misc masina 50cm ca sa se auda bine.Tin sa va scriu ca ampificatorul antenei de pe masina functioneaza,am incercat si cu amplificator suplimentar si degeaba.Inaite sa il pun pe acesta am avut un no name si receptia era mult mai buna chiar si la posturile cu emisie slaba.Nu stiu ce sa fac..... oare asa sunt cele sony sau numai al meu.? astept raspuns...multumesc Sad
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nimeni nu are sony ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR