Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • bobby94

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut
Vreau sa imi pun inchidere centralizata prin telecomanda si ce vreau eu sa v-a intreb e daca pot monta acest mod pe masina
http://piese-auto.anunturi-...u-2-10685167.html
si daca nu poate imi dati voi un link cu ce ar trebui sa cumpar .
Multumesc !
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca ce ai tu acolo e doar modulul de inchidere fara actuatorii lineari ce se ocupa de inchiderea si deschiderea propriuzine a usilor. cum n-am de unde sa stiu daca ai sau nu aceste module n-am cum sa-mi dau cu parerea ( n-am auzit de astra 1600 din 94). in rest n-am cum sa-ti recomand, dute inntr-un hypermarket caci au alarme cu module centralizate si actuatoare la pachet la preturi asemanatoare.
  • bobby94

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Am astra F din 94 hatchback cu motor de 1.6 , 4+1 usi
vreau sa imi spuneti ce ar trebui sa cumpar sa ii pun inchidere centralizata prin telecomanda , precizez ca are inchidere centralizata !
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
a. ok, daca are deja inchidere centralizata ce ai aratat tu acolo e suficient.
oricum nu stiu de ce nu pui 20-30lei in plus sa-ti iei cu tot cu modulul de alarma.
Skip ads

  • bobby94

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Dami un link de unde as putea sa imi comand online cu tot cum modul de alarma si sa se potriveasca Smile
Ms ca m-ai lamurit Smile
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu pot sa dau link caci nu cunosc si nu vreau sa ma injuri dupa. eu recomand sa te duci in orice hypermarket (carefour/cora/real) si sa cauti acolo, ar trebui sa aiba. stiu ca i-am luat lui fratemiu acum vreo 3-4 ani cu vreo 150lei maxim si includea alarma cu 2 telecomenzi + modulul care l-ai aratat tu mai sus si 4 acutatoarea pentru usi caci el nu avea deloc inchiderea centralizata. oricum nu cred ca se merita doar inchidere, tot umbli pune si alarma, indiferent de cat de proasta e, pentru cativa lei in plus merita.
ma bucur ca te-am putut ajuta Smile
  • cidul1

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Antara 2008 Z20DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Arunca o privire aici
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=100532
De cand am montat-o nu am probleme cu ea.
Toate cele bune
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
scuze off-topic .......Laughing hy, hy, @bobby94 ....doar te-as ruga sa-mi explici ce naiba se intampla in avatarul tau ..... Laughing Embarassed ..poate nu inteleg eu bine ...
  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o mare problema cu inchiderea centralizata.Este normala, fara telecomanda.
De cateva zile imi facea figuri cand inchideam masina, adica bagam cheia si cand incercam s-o rotesc se agata.Fortam un pic pe cheie, se rotea si inchidea masina.Aseara i-am dat masina fratelui meu si nu stiu el ce ia facut dar pur si simplu nu se mai poate deschide masina.Pentru deschidere(rotirea cheii spre stanga) nu merge deloc, este ceva blocat sau nu inteleg, insa pentru inchidere cheia merge, motorasul se aude dar nu se intampla nimic masina fiind deja inchisa.
Vreau sa zic ca bateria nu este de vina, fiind cumparata acum 2 luni si verificata fara pierderi de curent.Am incercat cu mai multe soluti de dezghetare, uleiuri si antirugina a butucului usii dar nimic.A avut si un mecanic sa se uite la ea care mi-a recomandat sa sparg geamul si sa deschid masina, lucru care nu as vrea sa-l fac.
Este cineva care a trecut prin asa ceva?Exista vreo alta solutie de a deschide masina?
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Se poate deschide masina fara sa spargi gemul..de unde naiba mecanicii astia asa destepti?Un card sau u racleta subtire din plastic bagi intre usa si cheder si apesi chederul in jos...apoi vei avea spatiu sa bagi o sarma ceva sa tragi de manere.iar cel mai simplu pt tine ar fi sa iti montezi modul pt inchidere centralizata aftermarket..e in jur de 70 de lei si nu mai ai treaba cu yalele,mai ales iarna cand ingheata.E simplu de montat,te pot ajuta prin telefon sau poze sa ti-l montezi singur....pt problema cu deschisul..cauta unu priceput sa ti-o deschida,nu sparge geamul aiurea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR