Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Dupa ce in noiembrie m-a lovit usor un bou si a trebuit sa schimb bara pe spate ca era crapata,acum o saptamana m-a lovit un alt bou ,neacordare de prioritate si mi-a zgariat bara tot pe spate ,nu a intrat din spate ,a intrat din lateral,am fost la politie ,am declarat ,i-a dat amenda dar nu i-a luat permisul pentru ca domnul care m-a lovit ''lucra la aprozar'' coleg cu nenea ''de la aprozar'' in fine ,am fost la Astra asigurari ,am stat 4 ore pentru un cacat de constatare ,iar domnul inspector de daune la sfarsit imi zice ,aveti cumva o poza de la accident ,eu bou zic da, imi da mailul sa i pun pozele, au trecut vreo 5 zile de atunci .Intre timp am vb cu un prieten care e inspector la o alta societate de asigurari si mi-a spus sa nu i trimit nici o poza ca incearca sa nu ma despagubeasca.L-am sunat eu domnul inspector de la astra ,i-am explicat ca nu am cablu de date sa scot pozele din telefon si mi-a zis sec ca el nu da dosarul in lucru fara pozele alea ,ideea e ca eu am fost la politie ,accidentul e real ,nu e frauda cum se gandeste domn' inspector,ce fac in cazul asta ,pozele alea oricum sunt de rahat ,am pozat loviturile si masina care m-a lovit, bara nu e lovita e zgariata ,cred ca ar iesi si la un polish dar nu vreau sa ma complic pe banii mei . Un sfat ?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Tu ai depus toate actele prevazute de lege? Nu vorbim de poze, ca legea nu te obliga sa faci tu poze.
Daca da, anunta-l pe individ ca te doare in bascheti de ce viseaza el sa capete, tu ai depus actele, si dupa termenul legal in care trebuie sa iti dea raspuns, depui reclamatie la CSA.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic ca te-ar ajuta pozele . Faptul ca accidentul a fost protocolat de Politie nu inseamna ca asiguratorul nu poate efectua cercetari suplimentare. Poate tocmai faptul ca pentru neacordare de prioritate Politia nu a suspendat permisul , ridica suspiciuni !
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
i-am trimis niste poze ca nu m-am inteles cu ei ,am sunat si la call center si au zis ca scrie la dosar ''In asteptare pentru poze'' niste cretini,laba asta de inspector taraganeaza dosarul acum, si asa m-a luat ca de ce nu am facut amiabila pentru o zgarietura ,ca nu am vrut ,nea ala de a intrat in mine dupa cum am spus si mai sus ''lucreaza la aprozar'' si a fost tare nesimtit ca as fi facut amiabila,dar nu am mai vrut,
@kosfunny ,eu le-am dat pozele dar nu au ce sa faca cu ele ,sunt facute cu telefonul mobil,nu i-au suspendat permisul ca s-a prezentat omul acolo cu ''Sa traiti ,ma numesc chestor cutare'' si au dat-o in colegialitati, ridica suspiciuni la ce? pe mine ma intereseaza doar sa-mi vopsesc bara sa fie ca inainte.nu zic ca nu m-as fi bucurat daca ii lua permisul ghertoiului
azi am sunat din nou la asigurari ca laba asta de constatator l-am si rugat in mail,ca asa discutam ,nu s-au inventat telefoanele,l-am rugat sa imi zica si mie mai departe cat dureaza ,ce se intampla ,nu mai raspunde ,vita cealalta la call center l-a luat pe NU STIU in brate.astept sa vad maine ce mai inventeaza.
@je ,am depus tot ,impecabil ,tot ce mi-au cerut ,eu am zis de la inceput ca nu am de ce sa le dau poze si m-a sunat x-ulescu de la departamentul de fraude ,ca ei sunt DUMNEZEU si ca se ''pisa'' pe actele mele de la politie ,vor poze ,sau sa vin cu nea ala sa ne pozeze sa ne nu stiu ce,alta aberatie ,am fost la politie pentru treaba asta ,ne-au pozat aia ne-au facut album foto,legat de faimosii de la CSA care raspund dupa 3 luni la mailuri ,nu mai am incredere in nici o institutie din Romania ,aici e cu Dumnezeu cu mila.astept sa vad ce se intampla in continuare ,le fac jocul ,dar de data asta ma duc si in instanta daca trebuie.
Skip ads

  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Inca nici o veste ,inspectorul nu raspunde ,la call center e NU STIU tot timpul ,ce ma sfatuiti sa fac? CSA? au trecut si zilele alea de au zis ei , 7-10 zile.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ai spus la inceput ca nu vrei sa te complici pe banii tai dar sa stii ca este exact invers ! Pe banii tai nu te complici , ai legea de partea ta . Cand nu vrrei sa te implici financiar legea protejeaza asiguratorul si esti un pic la mana lui !
Legea spune ca sunt obligati ca in termen de maxim de 3 luni sa faca o oferta de despagubire sau sa motiveze un refuz. Tu ai depus vreo cerere de despagubire ? Ai bagat masina in service ? Ai prezentat vreun deviz ? Ai solicitat ceva in scris ?
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Nu am bagat masina in service ,nu am prezentat deviz ,am prezentat hartiile de la politie ,dovada si procesul verbal ,rca-ul aluia si ce a mai trebuit ,buletine taloane ,,etc,si am completat la ei ,cereri si restul .Partea haioasa stii care e ca am primit sms ca mi s-a aprobat suma de =>>>> 178 LEI <<<<= =))) ADICA O SUTA SAPTE ZECI SI OPT DE LEI , se ofera cineva sa mi repare si mie bara si s-o vopseasca cu banii astia ? Smile)))) citesc sms-ul si ma tavalesc de ras. Am stat 2 ore pe telefoane azi sa incerc sa refuz cacatul asta de suma ,si mi s-a zis ca nu pot sa refuz suma , nici prin cerere scrisa? nici,pai nu vreau banii astia ,vreau suma corecta ,ce e de facut? am fost la 2 service-uri ,fara 400 lei nu mi rezolva nimeni , aa sa platesc eu si sa merg la ei si sa duc facturi , si sa astept 30 zile si sa vedem DACA imi aproba diferenta de bani ,si daca ma duc la dorel in spatele blocului sa-mi dea bara cu sprayul si tot imi ia 200 lei.Referitor la ce ai spus tu ''Cand nu vrrei sa te implici financiar legea protejeaza asiguratorul si esti un pic la mana lui ! '' o sa fac tot posibilul sa nu se intample asa.M-am sfatuit cu cineva si mi-a zis luni sa ma duc la sediul la asigurator ,sa fac reclamatie,si sa-i fac reclamatie si agentului care a intocmit documentele.Ideea e ca si la service-ul lor agreat de ei e 350 lei vopsitul Smile)asa ca nu inteleg de unde suma asta ,pe constatare scrie vopsit integral,e drept ca nu a specificat cu ce ,cu pensula poate ,de banii aia.Un sfat ? O sugestie? Merci !
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR