Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • revelation77

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Va salut...m am apucat sa schimb luminile de la ceasuri sa pun leduri de alta culoare dar am dat de 2 probleme....am demontat acele si nu mai stiu cum sa le pun pe pozitia lor...imi indica eronat acum....iar la display acela digital de arata km masini si cei parcursi imi indica eronat..poate ma ajuta cineva si pe mine cu un sfat..cine a mai umblat pe la ceasuri bord
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
scoti geamul transparent al ceasurilor, apoi pui contactul si misti de ace in sens invers acelor de ceasornic pana ajung unde trebuie, valabil pentru turometru si vitezimetru. pentru apa si benzina, cu contacul luat, invarti de ace in sens invers acelor de ceasornic pana ajung cam 1 mm sub ultima gradatie. este la fel ca la astra g.
  • revelation77

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut..ms pt sfat..pt display ala mic de indica km nu sti cum sa fac?l am desfacut si au cazut 2 chesti ca un cauciuc asa...le am pus inapoi dar acum imi arata eronat ..nu se mai intelege nimic pe acolo
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
cum arata cele 2 chesti de cauciuc? una ca un butonel de telecomanda? aia vine la butonul de resetare km. o banda de cauciuc mai lata parca formata din straturi suprapuse? incearca sa apesi mai bine pe ecran, sperand ca va face contact bine. vezi sa fie prinsa bine si clema aia de metal de vine peste ecran.
  • revelation77

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut..sunt doua patrate sa zic asa de cauciuc...care vin de o parte si de alta a displayului ala mic de km...sa faca legatura cu placa...nu mai stiu cum vin puse..daca stiam nu ma mai apucam...Stiti cumva daca pot sa aprind displayul ala mic de km fara sa fie ceasurile montate pe masina? am incercat tot felu si nimic...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR