Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • GICA PATLAGICA

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Va salut.Problema mea este ca am zgariat spoilerul din spate(este din plastic dur)si am inceput s-o mesteresc eu cu un spray care mi s-a parut potrivit pentru culoarea masinii.
Un meserias mi-a facut-o cu un pic de chit,mi-a dat-o cu un smirghel foarte fin,dupa aia a dat vreo doua "maini" cu spray-ul respectiv.Acum,mi-a spus sa stept sa se usuce foarte bine si apoi cu un polish care a costat 21Ron,nu mai stiu cum se cheama,sa incerc cu o carpa curata sa sterg marginile care s-au format dupa gazul din spray.Culoarea a iesit cam 75% din culoarea originala,dar m-a asigurat ca in timp,se va mai inchide.In final mi-a spus sa polishez tot spoilerul,poate se mai estompeaza culoarea.
Am sunat la reprezentanta si mi-a spus un tip de la service ca degaba ma chinui ca n-o sa reusesc sa nimeresc culoarea adevarata cu niciun fel de spray,ca numai in Germania este vopsea originala Silver Lighting pentru Opel Astra Clasic2!
Stie cineva sa ma indrume ce as putea sa fac?
Ma gandesc ca vopseaua e foarte scumpa,dar nu-mi trebuie mai mult de 250 ml!
Zgarietura este foarte mica!
  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
GICA PATLAGICA a scris:Va salut.Problema mea este ca am zgariat spoilerul din spate(este din plastic dur)si am inceput s-o mesteresc eu cu un spray care mi s-a parut potrivit pentru culoarea masinii.
Un meserias mi-a facut-o cu un pic de chit,mi-a dat-o cu un smirghel foarte fin,dupa aia a dat vreo doua "maini" cu spray-ul respectiv.Acum,mi-a spus sa stept sa se usuce foarte bine si apoi cu un polish care a costat 21Ron,nu mai stiu cum se cheama,sa incerc cu o carpa curata sa sterg marginile care s-au format dupa gazul din spray.Culoarea a iesit cam 75% din culoarea originala,dar m-a asigurat ca in timp,se va mai inchide.In final mi-a spus sa polishez tot spoilerul,poate se mai estompeaza culoarea.
Am sunat la reprezentanta si mi-a spus un tip de la service ca degaba ma chinui ca n-o sa reusesc sa nimeresc culoarea adevarata cu niciun fel de spray,ca numai in Germania este vopsea originala Silver Lighting pentru Opel Astra Clasic2!
Stie cineva sa ma indrume ce as putea sa fac?
Ma gandesc ca vopseaua e foarte scumpa,dar nu-mi trebuie mai mult de 250 ml!
Zgarietura este foarte mica!

Vezi topicul de mai jos:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=18075
Se potriveste la fix Very Happy . Bafta
  • Mentos

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sal si eu am aceasi culoare (daca a ta are codul z 151 xxid) si am avut si eu un mic accident. Am incercat pana acum 5 vopsele diferite cu codul z 151 si pana acum nu am nimerit culoarea. Unele erau mai inchise altele mai deschise si culoarea asta e foarte ciudata pt ca pe acelasi cod z 151 sun vreo 6 variante Sad . Acum usa pe care am vopsit-o e mai deschisa un pic dar totusi e acceptabila. Nu cred ca in romania o sa-ti nimereasca cineva vopseaua (poate doar cei de la opel)

si PS: nu cred ca ai postat unde trebuie
  • dsrdanut

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Stie cineva care sunt codurile lui z 151.
Z 151 XXID;
Z 151 XX....
Z 151 XX...
Z151 XX...
Z 151 XX...
Z 151 XX...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR