Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • AlexConstanta

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Aveti idee cum pot identifica de ce piese anume am nevoie pe directie?

Masina mea e insignia 2010, 2.0 turbo A20NHT 220cp cu mod sport tour (flex ride) 4x4 cutie automata.

Am incercat sa caut bucsi bielete etc si nu stiu ce sa mai adaug pe lista ce trebuie schimbat pe directie .

Imi poate da cineva o lista cu ce am nevoie pe directie? am si 7zap site-ul ala dar nu ma descurc cu el.

Momentan am cumparat capete de bara lemforder, dar nu stiu ce mai trebuie luat ce cacanetze si peise mai trebuiesc.

Am inteles ca ar fi capete de bara, bilete, busci, flanse, dar bucsile alea sunt de 2 feluri, unele de cauciuc altele de metal. nu stiu sa ma oritentez exact ce sa cumpar.




MODEL: Insignia 2010
MOTOR: A20NHT
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pe directie ai bielete si capete de bara. Nu sunt bucse. Bucse ai doua la bascula...pivotul e ambutisat in bascula..se ia cu totul. SI mai ai flanse la amortizoare; flansele au inglobati rulmentii , vin cu totul. In afara de astea, pe suspensie mai susnt bieletele antiruliu si bucsele de la bara stabilizatoare. Pana la urma cine ti-a dat diagnosticul? sau ce simptome ai? Sau vrei sa schimbi tu sa ai nou?
  • AlexConstanta

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Troncane in gropi, si daca ma apuc, vreau sa schimb toate cacanetzele astea inafara de arc si armotziro ca e flex ride IDS si ala doar se repara
  • AlexConstanta

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2019

  • Mesaj Privat
capete de bara : am cumparat 2 lemforder facute in turcia (recomandati altceva)
flanse voi lua SWAG/SKF (alte recomandari? )
bilete antirului voi lua lemforder, scrie ca sunt pentru servo hidraulic, am vas de lichid servo, deci cred ca e hidraulic nu? am vazut bilete 1. servo hidiraulic 2. servo electric 3. ceva servo cu limitare pivorare sau asa ceva!?!
bucse bara stabilizatoare cum arata?
bascule ce firma recomandati ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR