Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,la masinuta mea sau cam dus telescoapele pe spate,am fost la dezmembrari la un prieten sa iau alte telescoape si surpriza:acestea dupa spate au ceva pe sistem de aer pe spate,am cautat eu mai amanuntit si am gasit ceva legat de perna de aer,ele sunt dupa un caravan,eu am berlina cu haion,deci vine si urmatoarea intrebare:pot sa le pun pe acestea pe masina mea?sau este greu sa mut sistemul acela pe masina mea?pentru ca am inteles ca undeva prin spate are un ventil prin care se umfla si se schimba rigiditatea acestora,deci cunoaste cineva amunanute si este greu de mutat acea instalatie?
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Eu am astra g caravan si a fost cu telescoape pe perna de aer,au ruginit pana ce au curs.Am cautat originale si costa o caruta de bani asa ca au fost inlocuite cu cele normale si masina se simte f. bine. Instalatia de aer a fost decuplata de la amortizoare si a ra mas la locul ei.
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
problema era ca la mine nu e caravan,e berlina si ma gandeam ca o sa fie prea tari si exact asa a si fost,plus ca unul era blocat,nu prea vroia sa se miste,asa ca am renuntat la ideie si am trecut tot la clasice
  • fanelu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Am o problema similara: scapa preisune in pernile de aer. In cca. 2 saptamani dupa ce fac presiunea (2.5-3 bari)...scade la sub 1 bar. Cu toate astea amortizoarele nu sunt scurse...Aveti o parere?
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
verifica sa ai furtunele bagate bine in amortizoare si sa nu piarda pe la acel ventil,faci putina apa cu sapun si dai pe la ele,daca nu pierde inseamna ca sau dus pernele de aer...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR