Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • cheles daniel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2013

  • Mesaj Privat
salut baieti, am un opel insignia si am bagat un stic cu muzica si a avut virusi si nu-mi mai merge decit radioul , nu mai merge sd si nici sticul , are cineva un sd navi 500 poate merge instalat calculatorul masini .
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu am auzit pana acum de modelul asta, "sd navi 500",este nou,asa-i? Smile
Poate ne dumiresti si pe noi,cam ce ai dori,de instalat calculatorul masinii, unde? Shocked Shocked
  • cheles daniel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2013

  • Mesaj Privat
nu iam putut face nimic , am resoftato de mai multe ori si degeaba, testere peste testere nimeni nu ia dat de cap si nimeni nu stie ce sa-i faca, asa ca am comandat unul nou de la reprezentanta costa 57mil., toti au ramas mirati motivul de nu mai merge.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu ai cum sa fi avut virusi si sa fi stricat cdplayerul.
virusul e un program (codat in ce vrea fiecare) si facut sa functioneze in general doar pe un anumit sistem de operare, cel mai des windows, dar mai nou si mac sau linux.
tu pe cdplayer nu ai system de operare. in cel mai bun caz ai un embedded, care e foarte limitat. in general un firmware simplu. daca e firmware, e imposibil ca sa fie afectat, iti trebuie semnatura pentru firmware bootloader, o anumita denumire si dimensiune si un cod special facut pentru acel controller care e aproape imposibil de obtinut daca nu ai facut chiar tu acel player. chiar si daca ar fi embedded, ar fi oricum incredibil de protejat si greu de virusat, inclusiv windowsul embedded e folosit in lumea intreaga in controlerele de PLC special pentru fiabilitatea si securitatea lor. daca ar fi embedded, virusul ar trebui facut special pentru asta si nimeni nu ar avea de castigat de pe urma lui (decat opel sau reprezentanta ta, careia ii vei lasa 5700lei). eu zic sa cauti problema in alta parte si tura viitoare nu mai zi la lume ca ai bagat virusi in navigatie caci risti sa faca cineva misto de tine.
pune mana si cauta motivul real, caci din pacate nu e asta. Nu e posibil sa fi facut tu ceva prostii pe la electronica sau sa fi incercat tu ceva smecherii cu hartile si sa fi blocat firmwareul... oricum trebuie sa existe procedura de reset.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR