Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
http://www.subaru.ca/WebPag...amp;WebSiteID=572 cam la mijlocul paginii este o poza cu far HID fara lupa.
SI de ce toti arunca chestia asta cu xenon pus AM la romani. ca nu noi le producem kit-urile astea. le cumparam de la chinezi, care vand si la vest europeni, si la americani si la australieni si numeni nu sare in sus ca "domne ma orbi unu un pic ca avea csenon". decat un dobitoc cu csenon ca mine e mai rau un tampit cu halogen, care are 5 insi in masina si sta cu farurile in cer, de ma capiaza in oglinda.
Skip ads

  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
sunt destule masini cu faruri xenon si fara lupa din fabrica...vezi laguna 2...mitsubishi outlander....volvo xc 90....mai este un volvo ceva de prin 2004 ,numai stiu exact modelul...si nu mai imi vin in minte acum....acelea sunt echipate cu becuri d2r....daca ai sa cauti pe net ai sa vezi ca sunt acceasi treaba ca forma cu h7r.....binenteles difera soclul...
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
scorpio18 daca citeai putin forumul de unde ai luat poza ,vedeai semnatura celui de la care ai luat poza in care scria >>>>2002 Ash Gold S60 2.4T : Bi-Xenon Headlight Retrofit 35% Tints. Sweedspeed forum de acolo este poza.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
no gata, ne oprim aici. Exista o discutie (cu destul de multe pagini) in care se dezbate legalitatea si moralitatea csenoanelor. Parerile vor fi intotdeauna impartite.
Intrebarea colegului a fost cum sa isi monteze asa ceva. Ii raspundem la subiect, daca vrea sa afle si de ce o sa aiba apoi frigiderul plin de carne, sa citeasca dincolo.
Skip ads

  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa zic eu tot nu sunt convins http://www.skandix.de/en/sp...dicator/1019078/.
Oricum aici discutam despre inslatatia de xenon pe care voia sa si- o monteze sebimircea pana la urma ce ai facut?
  • sebimircea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salut , scuze ca nu am revenit cu informatii , dar tot am fost plecat prin tara si la cabana. Am montat xenoanele , am comandat niste adaptoare de pe un site din brasov , rd-xenon parca, ziua urmatoare au si venit , am dat bara jos dupa niste scheme pe care le-am primit tot de la un coleg de pe forum, balasturile le-am montat pe lonjeroane unde am gasit cel mai potrivit loc la motorul de y 20 dth, zici ca era lasat loc perfect si exact pentru balasturi Smile Xenoanele merg le-am reglat bine pe inaltime, stiu ca e mai nasol pentru ceilalti si imi pare rau , dar sincer se vede mult mai bine decat cu becuri normale h7, daca prind undeva sa iau 2 faruri cu lupa de la niste dezmembrari la un pret bun si sunt in stare buna le iau, dar deocamdata strang bani ( mentionez : nu lucrez , sunt student si banii vin mai greu si mai incet Very Happy ).
Multumesc tuturor de ajutorul acordat!
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
merg de un an cu xenon si pe scurta si pe lunga, sau cum ar zice unii, csenon, si in afara de 2 sau 3 insi, nimeni nu mi-a zis ca l-as orbi pe scurta.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Aline, ia cazul meu. Cand vad unu cu csenon, nu stau sa-i dau flash sau altceva, caci daca faza scurta ma chioraste, incomodeaza si oboseste ca bate exact in ochii mei, nu vreau sa-i testez faza lunga. asa ca ii umplu frigiderul si congelatorul si ma rog sa nu mai gasesc multi ca el pe drum. rareori cand chiar imi bate in ochi, dau cate un flash, iar apoi imi arata ca are csenoane si pe faza lunga. dute intr-o seara pe amurg, da faza scurta si stai 10-20 de secunde in fata ei la 50m sa vezi cat de placut e, si daca mai stai si in spatele unui geam va fi si mai interesant.
  • T C D

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2012

  • Mesaj Privat
sal.am xenon H7 normale dar mi-am cumparat H7R dar nu styu daca se monteaza la fel k cele normale,adik cu filamentul acela in jos ?!?!?!?!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR