Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am un opel vectra gts din 2003 si cand au montat la reprezentanta alarma, s-au deprogramat geamurile si oglinzile. Geamurile au stiut sa le programeze, dar oglinzile nu. Oglinzile se rabateaza electric (se inchid si se deschid din telecomanda ca si geamurile). Acuma numai se inchid. Stie cineva cum se programeaza oglinzile sa se inchida/deschida din telecomanda?
Skip ads

  • vangelis

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Nu stiu daca te pot ajuta. Stiu cate ceva, dar nu foarte exact. Eu am avut geamurile si oglinzile programate de catre dealer (GTT). Asa am luat masina de la ei (Vectra Cosmo 2006). Oglinzile se rabateaza automat (impreuna cu eventualele geamuri uitate deschise) daca tin butonul "inchis" de pe telecomanda timp de vreo 2 secunde. Daca apas scurt - doar se inchide masina (oglinzile nu se rabateaza). Alarma este din fabrica. Setarile se pierd la deconectarea bateriei pentru mai multe minute (nu stiu exact cate). Un prieten de-al meu a primit masina (acelasi model - acelasi dealer), dar nu se rabatau oglinzile din telecomanda (si nici nu se inchideau geamurile). Programandu-i geamurile, automat se rabatau si oglinzile, deci nu cred ca exista o setare separata doar pentru oglinzi. Geamurile se programeaza (daca nu gresesc) facand o cursa completa coborare, urmata de o cursa completa ridicare.
  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut Vangelis,
Geamurile merg, oglinzile se inchid (rabateaza) asa cum zici si tu, dar nu se mai deschid din telecomanda. Normal, cand tin pe deschis peste 2 sec., geamurile se deschid, dar oglinzile nu, inainte se deschideau si ele.
In interior la butoanele de oglinzi sunt sagetile sus-jos, stanga-dreapta, si in mijloc arata o oglinda, care se rabateaza daca apesi butonul in jos, nu pe capete la sageti, si nu are efect.
mersi
  • vangelis

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut FStefan,

Din pacate, din ce spui tu, cred ca va trebui sa ai o discutie cu cei care ti-au montat alarma. In ultima instanta, oglinzile ar trebui sa se deplieze din butonul de pe usa, dar tu spui ca nu se intampla nimic.
Skip ads

  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
A trecut ceva vreme si inca tot nu am rezolvat aceasta problema legata de oglinzile electrice. Am trimis e-mailuri cam la toate repr. Opel si nu prea a fost nimeni interesat sa ma ajute. Voi nu v-ati lovit de aceasta problema? Am scris si la GM, ei au sunat in Budapesta la service-ul pentru Europa de Est, si de acolo la service unde mi-am montat alarma, dar tot nu se stie ce e cauza..... Astept in continuare orice informatie.
Multumesc
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si eu am geamurile electrice si oglinzile si tot nu stiu cum sa le fac sa se inchide si deschida singure.Poate ma puteti ajuta si pe mine.faza cu geamurile am rezolvato
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR