Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • nsoimaru

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Se poate monta aer conditionat pe opel astra f (motor c18nz) daca nu a avut din fabrica. Daca da ce se potriveste, si ce ar trebui sa caut la dezmembrari.
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da se poate, daca gasesti o astra f neinscrisa ieftina care are ac pe ea
  • vio_nn

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
vl30tax a scris:da se poate, daca gasesti o astra f neinscrisa ieftina care are ac pe ea

spune-i si cum!
daca u crezi ca e asa usor si spune-i si ce are de schimbat
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca u crezi ca e asa usor si spune-i si ce are de schimbat
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mai omule nu eu i-am spus ca se poate instala.daca ai avea un pic de habar de schimbarea necesara i-ai fii spus ca e aproape imposibila treaba asta
trebuie inlocuite f multe(de la tubulatura de aer,calolifer de incalzire,instalatia electrica,modificari in compartimentul motor,alternatorul,etc,montaj).treaba care costa cel putin 1300e.nu mai posta doar de dragul de a face puncte.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu cred ca asta este o varianta,pentru a-si pune ac pe masina lui,pentru ca am un prieten care a avut tot o astra f fara ac a gasit la dezmembrari un opel astra f care nu mai avea numerele valabile ,dar avea din fabrica ac pe ea, a cumparat-o cu 700 euro,si a montat ac de la una la alta si pot sa spun ca a reusit pentru ca m-am intalnit cu el si isi montase ac-ul pe ea si ii si functiona,dar nu stiu daca sa chinuit mult sau nu ,ideea este ca merge
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si in plus,a mai ramas cu multe piese rezerva,adica de la usi ...geamuri ,banchete,bord,motor si toate celelalte
  • nsoimaru

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc de sugestii. Nu trebuie sa va certati din cauza mea. Totusi, in loc de polemici as prefera sa-mi spuna si mie cineva daca a reusit treaba asta si cum, cu ce si cat a costat. Am sa postez si o poza a motorului.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pana acum de pe ce forumuri activez eu nu a reusit nimeni.nu ca nu se poate.dar sunt prea putine locuri unde se face treaba asta+costuri prea mari.dar daca cineva are ambitia asta se poate realiza.
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:mai omule nu eu i-am spus ca se poate instala.daca ai avea un pic de habar de schimbarea necesara i-ai fii spus ca e aproape imposibila treaba asta
trebuie inlocuite f multe(de la tubulatura de aer,calolifer de incalzire,instalatia electrica,modificari in compartimentul motor,alternatorul,etc,montaj).treaba care costa cel putin 1300e.nu mai posta doar de dragul de a face puncte.


salutare,vad ca-i vechi topicul sper ca vede cineva...
am un astra f cu c16nz si vreau sa pun c20ne de pe o calibra,care are si AC,intrebarea e : pot sa montez AC-ul la mine pe astra f ? ( off topic : se poate monta BC-ul si geamurile electrice de pe calibra pe astra f ? ) mersi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR