Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Alex Ilie

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2013

  • Mesaj Privat
salut.din ce cauza merge ventilatorul doar pe treapta 4?acum 2 mi_a spart masina si mi-a furat casetofonul si de cand mi la smuls de acolo nu mai merge ventilatorul decat pe treapta 4.din ce cauza sa fie?
  • valiftw

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut Alex imi pare rau sa aud asta. Revenim la problema ta , deschide capota si verifica sigurantele si releul daca cupeaza cel mai probabil sa ars o siguranta am mai intalnit asa ceva. Vezi sa fie cuplat ventilatorul in momentul ce verifici sigurantele daca nu te descurci apeleaza un un electrician auto.
  • cristimarian

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salute.probleme cu ventilator tau ca merge decat in treapta 4 este ca sa dus rezistenta termica din modul.treapta 4 este mai bine spus pe direct eu am avut modelul opel astra h si in spatele torpedoului se afla langa filtru polen acel modul unde este siguranta termica de 180 grade aia trebuie inlocuita .costa cam 5 lei la magazin.sa fii iubit
  • ionut16

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutari , si eu am avut aceeasi problema , am rezolvat-o , era de la rezistentele care se afla in tubulatura prin care circula aerul , ca sa va dati seama ,sub coaja de bord in apropierea filtrului de polen , cam in zona asta se afla . Pentru a rezolva problema am scos setul de rezistente apoi am inlocui rezistenta din centru cu ce am avut prin casa ,cu una de la comresorul de aer conditionat de 10 A , 250 V ,
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR