Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Gabriel gaby

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor !
Am o problema cu treptele de la ventilatie,treptele 1,2,3 nu merg ,ci doar 4.Ok...am citit ceva de pe la Opel Astra,Vectra si m-am lamurit ca sa ars rezitenta din blocul de rezistente al aerotermei.
Asa ca am zis sa scot intai blocul de rezistente montat acum pe masina,apoi sa merg la dezmembrari si sa ii arat vanzatorului ce caut.
Am desfacut torpedoul ,am cautat peste tot pe acolo blocul de sigurante(si prin locasul filtrului de polen) si nimic ... Apoi am incercat sa urmaresc cu degetul (pentru ca ii un spatiu foarte mic acolo) firul care intra in motorasul de la aeroterma si pana ce am ajuns pe la un arc,si nu prea imi pot da seama dar cred ca acolo este blocul de rezistente....dar deoarece nu mi-am putut da seama daca chiar acela ii blocul de rezistente,am incercat sa demontez ventilatorul aerotermei ! Am desfacut cele 3 suruburi din fata si vreo 3 clapete de siguranta...dar nu iese,ramane agatata in spate cred ca inca de vreun surub ... si nici mana nu intra acolo.
De asta am zis sa incerc si aici poate a intalnit cineva aceasta problema si se pricepe ! Multumesc ! Rolling Eyes
  • Gabriel gaby

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Update : Problema Rezolvata ! Am gasit acel bloc de rezistente si l-am schimbat cu unul de la dezmembrari (50 lei) ! Care mai are probleme de genul sa ma contacteze ! Salutari tuturor !
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Unde este situat acest bloc de rezistente ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR