Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pyy
  • OP
  • 1 mesaje
  • din 20 Dec 2006
  • Astra 1993 1.8i
  • Bucuresti
  • pyy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 1.8i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut!
Cu toate ca nu e frumos o sa incep prin a-l ruga pe moderator sa nu ma ameteasca cu warnu ca presupun ca s-a mai discutat si rasdiscutat subiectul.
Ok!
Vreau sa plec dupa anul nou sa-mi aduc o masina pentru mine personal si am cateva intrebari:
(Masina va fi cam 2000-2001.)
1. Cat dracu ma costa taxele pentru ea si din ce se compun? Vreau un raspuns exact, nu povesti.
2. Vreau o Astra caravan sau o Vectra caravan sau o Omega caravan sau o Zafira. Ce sfaturi imi dati? (In momentul asta am o Astra F din 93 hatchback care e prea mica si prea veche pe care vreau s-o dau si un vw passat variant din 98 care ar fi ok. Astra are o gramada de calitati dar e cam mica... Vectra e cam scumpa... Omega cam are probleme de toate felurile... Zafira e ideala dar ori e prea scumpa ori are peste 300.000km...)
3. Plecand de la ideea ca taxele vor fi foarte mari va intreb daca n-ar fi o smecherie s-o iei inmatriculata in alta tara?
Ia intrebati-va toti prietenii care lucreaza pe afara care sunt toate taxele plus un comision rezonabil...
Eu deja fac sapaturi si daca aflu exact va informez in masura in care sunt interpelat
Multam!
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pe www.automobiletv.ro afli toate taxele la orice masina Cool
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
De preferat ar fi sa-ti iei euro4, pt. ca altfel te usuca taxele.
Nu se mai recupereaza TVA-ul de afara, dar nici nu se mai plateste aici alta taxa in afara de cea de prima inmatriculare, pe care o poti calcula usor din site-ul citat mai sus
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
http://www.autovit.ro/taxainm.php
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca iti cumperi ceva cu euro 3 taxa de inmatriculare este aprox.= cu fosta T.V.A., dar cu euro 4 taxa de inmatriculare este cam 1000 euro.
Stie cineva sigur daca se mai platesc accize?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR