Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • denny88

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Am si eu o dilema....fara sa am probleme pana acum am intampinat o situatie cu totul noua - masina mea esteun opel vectra B an fabricatie 97,benzina, 1.6 16 V, tip motor X16XEL - pun contactul mi se aprind luminile in bord, dau la automat si nu schiteaza nimic, nici ca invarte nici ca incearca....stiu ca am o problema cu o fisa dar nu cred ca este ea de vina.....am dat vina clar pe electromotor mai exact pe carbuni...ma puteti ajuta cu o parere? Va multumesc!
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pai daca zici ca nu invarte, atunci ar trebuie sa fie electromotorul, exact asa am patit si eu o data. Reparatia ma costat 130 lei cu tot cu piese si manopera.
  • denny88

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2013

  • Mesaj Privat
ma gandesc ca sun carbunii care mai mult de 70 lei nu costa, vin cu tot cu acea coronita, am gasit pe autokatma.ro intre timp....mare filozofie sa dai un alternator jos nu e....deci ajung acasa si ma apucde treaba....oricum iti multumesc ft mult pentru ajutor! o zi cat mai buna!
  • ionutzuck

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Aceiasi problema am avut-o si eu , schimba carbunii la electromotor si ai rezolvat problema , pe mine m-au costat 50 de lei ... bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR