Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dsorescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut oameni buni si tovarasi de forum! Am dat de mare necaz acu' vreo 10 zile cand mi-a lovit un dobitoc masina in spate, un Corsa C Z12XE Confort din 2001 si am ramas fara masina pe perioada concediului. Am o mare rugaminte/intrebare, cum vreti sa-i spuneti. Are cineva posibilitatea sa-mi inchirieze o masina, de preferat un Corsa C Z12XE? Sau daca stiti pe cineva care e dispus sa faca asta, contra cost bineinteles, dar nu preturi gen 20 de euro pe zi, ci stabilim de comun acord o suma rezonabila. Perioada in care am nevoie de masina este 9-19 august. Tin sa precizez ca o sa am gria de masina ca de ochii din cap. Va multumesc frumos!
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu daca vei gasi vreun coleg dispus de asa ceva pentru ca este un risc foarte mare pe care trebuie sa si-l asume si nu ca ar fi vina ta dar cum ai patit tu de te-a lovit in spate...
La firma de asigurari nu ai cerut masina de schimb sau la cei la care ai dus masina la reparat... sunt firme private sau chiar reprezentate care iti dau masina la schimb pe perioada reparatiei. Incearca poate reusesti asa sau negociaza cu o firma de inchirieri auto si poate ajungi la intelegere...
Eu unul doar la prietenul meu am incredere sa ii inchiriez masina mai mult de 2 zile in rest la nimeni...
  • dsorescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Inteleg foarte bine ce spui, mikyboy. Nu vreau sa-mi imprumute nimeni masina lui personala, ma gandeam ca poate mai sunt persoane care mai fac cate o "afacere" din asta cu masini mai vechi, gen Corsa C. Pe de alta parte, o sa incerc si cateva din sugestiile tale, sper sa fac rost totusi de o masina pana intru in concediu.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pana pe 9 august e timp suficient sa repari ce ai la ea.
Eu in doar 12 ore am reusit sa sparg luneta si sa fiu lovit de o colega, fara sa am o implicare directa in nici unul din necazuri. Lovitura s-a rezolvat intr-o noapte, iar luneta intr-o dimineata.
Skip ads

  • dsorescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Lovitura e mai serioasa de atat, iar cei de la service nu au trimis inca devizul estimativ catre societatea de asigurari. O sa atasez niste poze cu masina, rog toata lumea sa se uite, sa se vada ca nu vorbesc in dodii.
  • dsorescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Am pus poze in discutia Avarii Opel Corsa C Z12XE din Discutii generale.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Si daca cineva iti da o masina ...esti de acord sa mergi la un notar si sa dai o declaratie ca daca iti da masina si o strici platesti ...o anumita suma de bani (reprezentind contravaloarea masinii...la pretul stabilit de CSA)..daca tu avariezi masina? Daca nu ,nu cred ca iti da cineva masina....
  • Phantom

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si in plus nimeni nu o sa iti dea o corsa exact ca a ta, sa nu i se schimbe piesele.
  • dsorescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Nu este nevoie sa fie o Corsa exact ca a mea, poate sa fie orice masina pana la urma si nu am de gand sa schimb piesele, fereasca Dumnezeu. In fine, mai bine o las balta, nu cred ca a fost o idee buna sa pun intrebarea asta...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR