Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca ar ajunge si un antivirus 'made by BOR' si totul ar trebui sa fie in regula.

Ar trebui sa fie, evident, unul cu update-uri gratuite si suport software 24/7, adica cu posibilitatea de a suna direct un dezvoltator software pe un numar specific BOR pentru eventualele neclaritati despre acest produs. Daca ai gresit cu setarile, atunci cu ceva canoane sau doar cu blânda dojana... astea ar ajuta mult la configurarea corecta a produsului si te-ar tine departe de pacatele de a-l mai schimba cu un alt produs asemanator prezent pe piata de antivirusi din RO.

Produsul software evident ca ar trebui sa fie unul distribuit gratuit, dar cu posibilitatea de plata prin PayPal intr-un cont special pentru cei 'mai cu dare de mâna'.

Acesta a fost un pamflet, nu ma luati in serios...
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ei si ce daca popii se mai fac de ris inca odata, oricum toata sandramaua bisericeasca este compromisa! Inca o dovada ca nici ei nu cred si nu respecta ceea ce scrie in biblie, daca nici ei atunci cine? Nu cumva "oamenii muncii din biserici" se straduiesc din rasputeri sa ne spuna ca totul este o inselatorie mizerabila?

Preoþi români, relaþii sexuale cu o prostituatã
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
S-au gandit de mult la astfel de situatii dar nu astia de acum ci cu generatii in urma. De atunci circula vorba "sa faci ce zice popa, nu ce face el".
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
om este si el:)
nu robot Smile
foame de bani are si el Smile
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Popii sint pe val, indiferent de anotimp Laughing ! Pe principiul: "e pacat sa nu profiti de pe urma prostilor!", BOR-SRL are "grija" sa se imbogateasca, incet dar sigur, cu banii "jumuliti" de la romanii saraci cu duhul!
La mai mare si spor la vinatoare "dragi" popi, Romania-tara balcanica este rezervatie de prosti si raiul smecherilor!

Credința, afacere fãrã bonuri fiscale. - click me!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
CTP a spus un mare adevar : cea mai mare resursa a Romaniei sunt zacamintele de prostie. Astea sunt inepuizabile.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Biserica are nevoie de singe tinar, viitorii sclavi ai bisericii sint indoctrinati sub ochii nostrii in plin secol XXI.
Ne mai miram ca "sfintim" masini in 2013?
Iata cum se gindeste B.O.R. la viitorul sau si la sporirea bogatiilor si asa uimitor de mari ale bisericii.

Citeste aici: Împãrtãșiți și puși sã facã mãtãnii la grãdinițã
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pai da, ca pe noi ne-a ferit Ceausescu de orele de religie (deci nu e de mirare ca nu ne trage inima sa cotizam pentru Biserica) asa ca trebuie creata o noua generatie care sa cotizeze mai cu tragere de inima decat o face si a facut-o generatia noastra pre '89.
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce biserica i-a bani Smile pe cand ei ar trebui sa ii produca si sa dea la saraci!
abia astept cand vine cu sfintitul .. dau la aia care urla kiraleisa si lui 1 pahar cu apa Smile si pa:) si nu ii pup mana ca e om si el si cine stie ce o fi facut! Amin!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Azi am auzit una buna, cand vine vorba de plata pentru biserica :
- nu am bani, as da bucuros... dar nu mi-au intrat inca banii pe card. Si uite-asa PASS... pana data viitoare.

M-am amuzat copios cand am auzit ce ideie a avut respectivul. Mr. Green
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Eu l-am invitat bucuros sa ii dau bani si am gasit prin casa de 1 ban 10 bani ... 50 bani .. un pumnulet de zile grele ... si i-am spus: atat am acu reveniti peste 1 an sa mai strang ceva!Smile
Si sfatul unui om de-al bisericii Fu*e tot ce prinzi nu ierta nimic! no hai vino si sfinteste-mi masina in care am mai facut si prostii!
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ma gandesc serios sa-i fac o exorcizare, ca prea fuge ca dracu...Tanacu here I come!
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nimeni, nimic!?
Eu l-am rugat azi pe parintele sa-mi boteze si masina. Costa putin Smile
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
.....da' de unde apar titlurile astea de topice ? Care de care mai haioase !

In urma cu multi ani aveam si eu altarul portabil ..... schimbam masina , mutam si altarul ...compus din tot felul criuciulitze , crucioaie, rozare, iconite ......ziceai ca-s magazin de prezentare si desfacere in ale protectiei divine.
Am sfintit si o masina la un moment dat .... eram lunar implicat in accidente usoare ...... evident, accidentele nu s-au oprit pana nu mi-am reconsiderat atitudinea si stilul de sofat ( din foarte agresiv l-am facut mai putin agresiv) si totul a devenit ok.

De fapt Opelul cred ca e prima masina ,,simpla,, .... fara crucioaie , iconitze sau jucarii . Am agatat intr-o zi un bradutz la oglinda si am constatat cu mirare ca ma cam deranjeaza leganatul lui.
De sfintit nici poveste ...... Dumnezeu nu e sluga la ignoranti si prosti. Personal am vazut suficiente masini facute praf cu tot cu crucioaie pe parbriz ( si stai ! erau ,,originale,, adica aduse de la nu stiu ce manastire sau de la Athos) Am gasit si eu in masina la achizitionare prin te miri ce colturi si plasticaraie ...busuioc de la sfintire , pachetele cu tamaie , bucatzele de lumanare arsa .... care le-am putut lua , le-am luat ...sint convins insa ca poate mai exista pe undeva astfel de lucruri dar nu m-oi apuca sa desfac masina sa le caut ...oricum consider ca nici nu ma ajuta , nici nu ma incurca )

Ostentativ ....cum ar veni ,,fix de-aia,, am ales nr 13 la nr de inmatriculare desi n-am nici o treaba cu numarul 13.

Faza cu sfintitul e amuzanta in sine. De ce doar recent s-a dat incuvintarea BOR la sfintire ? Bine, se sfintea si inainte masini dar era ,,la negru,, cum ar veni ....
Ce prostie ..... .

PS - aceasta postare include parerile si ideile mele strict personale. Nu vreau sa aduc nici o ofensa nimanui si nici nu vreau sa creez o polemica pe tema acestui titlu. Sintem fiecare liberi sa credem ce dorim si sa avem punctul propriu de vedere.

@dorin_b - ..pic cu pic se face mult.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
dorin-b a scris:Nimeni, nimic!?
Eu l-am rugat azi pe parintele sa-mi boteze si masina. Costa putin Smile

Dorin, costa putin la preotul 'de cartier' dar si tine putin Smile . Daca vrei sa tina mai mult, trebuie sa te deplasezi cu ea la o manastire-ceva. In cazul meu, mai in gluma/mai in serios... la masina sotiei a ajutat pâna acum (nu m-am dus la manastire pentru asta, dar s-a facut si o sfintire la masini inainte de plecare).

Ce-a fost funny a fost ca... atunci cand i-am zis râzând la parintele sa sfinteasca si masina sotiei, ca a lovit-o pe toate 3 partile mi-a zis ca de vina as fi fost eu (cica 'pacatele' ar fi fost ale mele) Smile .
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu imi aduc aminte ca acum vreo 13 ani a sfintit si tata "furia argintie". Adica Dacia 1310. Wink Nu o lovise niciodata pana atunci. Cum a fost sfintita, cum buf. Very Happy Ma gandesc ca totusi popa e de vina. Inainte de sfintire se mai sfinteste si el si le incurca frecvent. Si atunci, la noi venise la o pomana si a inceput cu:"Sa va traiasca! La multi ani!". Very Happy Probabil nu a spus "vrajile" care trebuiesc. Very Happy
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
bh13ncu a scris:Dumnezeu nu e sluga la ignoranti si prosti.


Pentru ca nu-mi mai pot edita postarea si pentru ca afirmatia citata poate da nastere la multe interpretari , ma simt dator sa o explic putin.
Ma refeream la faptul ca sfintirea masinii nu tine loc de eficacitatea franelor, fermitatea directiei si mai ales de reflexe si conduita preventiva.
Daca vei circula cu capu-n nori, cu franele dereglate si jocuri la directie ..... sau iti vei forta norocul pe sosele conducand cu nervii ,,la pamant,, , obosit, neglijent sau baut ...ori vei trage niste ,,liniute,, sau vei bloca acul kilometrajului la maxim ... ce sa vezi ? Surpriza ! .... ai toate sansele sa lovesti masina sfintita de mai mare dragul !
Ca vine altul si se urca peste tine ? ..pai asta se intampla si celor sfintiti si celor fara ,,protectie divina,,.

Tind sa cred ca sfintirea masinii ii ofera soferului/proprietarului un oarecare confort psihic ....in fond cred ca toti avem nevoie sa ne stim oarecumva protejati chiar daca in realitate asta se si intampla sau nu.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Eu imi aduc aminte ca acum vreo 13 ani a sfintit si tata "furia argintie". Adica Dacia 1310. Wink Nu o lovise niciodata pana atunci. Cum a fost sfintita, cum buf. Very Happy


Fenomenul asta se intampla destul de des si are o explicatie simpla : soferul incepe sa fie mai degajat la volan stiindu-se ,,protejat,, ........dar uneori devine prea degajat si lasa fara sa-si dea seama garda mai jos ( ma refer la atentie, decizii la volan, etc) ....si atunci apar ,,minunile,,.
Explicatiile sint mereu aceleasi cind te intorci la popa cu bonul fiscal ....hmmmm , s-ar putea sa fie ceva problema cu dvs ...... oricum , prin sfintire, ceva am ,,zgandarit,, se pare ......
Se mai completeaza cu o rugaciune suplimentara si eventual te programezi la un ,,maslu,,. ,,Raul,, trebuie starpit din radacina , nu ?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Accidentul asta

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=121552

.......... a fost genul de situatie care te face sa studiezi topicul asta
(departe de mine sa fac bascalie sau sa-i aduc omului vreo ofensa mai ales in situatia in care se afla acum dar ca idee - credinta fiecaruia poate face minuni in viata lui. )
Ca eu am idei ,,fasciste,, in cap , asta e o alta poveste.
PS - depinde din ce unghi vezi situatia. Poti spune ca a avut un ghinion colosal si din cetateanul corect care doar a avut vina sa circule regulamentar in acea zona a devenit o victima colaterala ...... sau poti sa te gandesti ca putea muri sau sa iasa din masina cu picioarele rupte si atunci a avut un noroc formidabil !
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am facut sfestanie la masini si nu mi-am facut parbrizul colectie de cruciulite sau icoane, am o mica iconita in partea jos dreapta a parbrizului, nu are de ce sa-mi fie rusine.Faptul ca unii preoti sunt asa cum sunt, nu este treaba mea sa-i judec, are cine sa o faca.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR