Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pe mastermind-ul celor de la VenusProject l-am vazut pe YouTube, e bun. Are si el o logica de fier, spune ca nu exista ,,nu se poate,, si ca daca nu iesim din cochilie, ma refer la modul de a gandi, atunci nu va exista progres. Doar ca el vorbeste din ceea ce gandeste, nu din ceea ce simte si deci e doar un vizionar al zilelor noastre (orasul pe verticala e doar un exemplu).
Skip ads

  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
La multi ani ! constantin si elena
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
La multi ani! tuturor sarbatoritilor Constantin si Elena.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Cu scuzele de rigoare ,,la multi ani '' tuturor sarbatpritilor cat si celor ,,necredinciosi'' dar care sarbataresc!aviz amatorilor!
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Eee...asa i mai corect... Sarbatorim si pe unii si pe altii si sarbatoresc alaturi de ei si cei care nu au o credinta definita. Unii s baptisti, altii luterani, altii catolici, musulmani, evrei, budisti, ortodocsi sau gnostici.... Este un obicei ...de sarbatorit, ca asa au vrut unii, si noi nu ne opunem....Noi suntem cu totii la sarbatoarea tuturor.
P.S. Nu sunt consumator decat de apa si racoritoare dar ciocnesc in cinstea lor.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
I_ai. bagat pe toti in oala_ovrei .musulmani.crestini ziua a 7 a!adica toti cu. credinta lor .adica mergem cu turma nu-i asa?la cununie .la botez?
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Si pana la urma de ce sarbatoresti si nu te opui?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
In principiu ar trebui sa fim cu toti alaturi de sarbatoriti. O sa vezi peste ceva timp, peste cativa ani...cand o safie n Romania toate natiile...si o sa avem prieteni din toate religiile...ca o sa fim la petrecerile lor s ei la ale noastre....hahaaha
Skip ads

  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va doresc un week -end placut .tinem aproape!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
OpelAstraCaravan a scris:Si pana la urma de ce sarbatoresti si nu te opui?

Pentru ca suntem toti UNUL.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce au ratat documentarul lui Carmen Avram - ,,Dorobanțul lui Dumnezeu,, de pe A3, aveti aici mai multe detalii :
http://www.slideshare.net/t...la-ucenica-lui-a5

De la 35: incolo, cel putin pentru mine... ceea ce este scris in articol mi-e familar (uluitor a fost doar ca desi ideia de baza este aceeasi, modul cum e scris e complet diferit dar e totodata placut).
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aoleu...Antena 3... Aia n au uitat de Basescu nici acum...la atat amar de timp de cant nu ma e ...ei o tin ''langa''...si da cu Basescu n sus Basescu n jos...si cand il mai lasa ...ii da cu Udrea. Pricinosi ca oamenii aia n am mai vazt. I a cumparat cu cate o casa si..."i a legat de glie" (nea Voiculescu). Astaa asa caaa...mi am dat seama ce n seamna sa fi un jurnalist comparativ cu altii. Unde chiar respecta deontologia profesionala. Nu duc tema discutiei unde vor ei (sau unde le impun sefii). Ehh...cum sunt oameni si oameni...asa sunt si jurnalisti si jurnalisti...
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si jurnalistii (la baza) sunt tot oameni, ca noi toti ceilalti.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Problema este ca jurnalistii formuleaza si formeaza opinii care pot sa insamanteze in mintea unor oameni fara prea multe cunostinte conceptii strambe, in afara logicii bazata pe corectitudine. Pot manipula minti. E grav si ce e mai grav, ca oamenii aia nu ma pot fi indrumati spre calea corecta, onesta a situatiei. E minciuna, si minciunaeste egala cu crima. Si omitereaunei informatii poate fi catalogata minciuna prin omisiune. Si conform zcalei...''si jurnalistii sunt oameni''...asa avem si realizatori de emisuni...de scandal, ca asta e educatia majoritara. Eii da ...si ei sunt oameni, dar trebuie sa fie 100% corecti ...ca altfel... ar fi cazul sa raspunda.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Vad ca ceva e in neregula cu link-ul de mai sus, dar merge asa : in Google, cautati dupa ,,Viaþa Pãrintelui Nil Dorobanþu cel nebun pentru Hristos ºi viaþa maicii Emanuela ucenica lui (A5) ,, iar articolul e pe site-ul slideshare.net
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Auzi ...ahappyuser ... Ce faci tu se numeste "propaganda''...Daca dau si eu niste documentare Pro religie musulmana ... sau iudaica... Ce zici ? Lasa pe fiecare sa caute ...unde doreste. Multumim ''invatatorule''... Uni merg ...''dusi de val''...sau de traditie, atii se uita de pe margine, altii cauta cu forte proprii, directia. Fiecae face ce l taie capul. Vezi cand au aparut religiile, au aparut si propovaduitorii...(sau propagandistii), care incercau sa ti spuna ca ei stiu bine, cei mai bun pt tine. Altii se supara, ca daca nu esti cu ei, esti ''oaia razleata''... Ehh... daca i lasam pe culte fara bani din buget...Sa se finanteze doar cu banii enoriasilor, nu cred ca le placea. Ehh...dar asta i alta treaba.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca ati putea sa urmariti si asta ... https://youtube.com/watch?v=B0ZVH1qbwqs Partea 1a...cautati si a 2 a....si va va explica unele lucruri.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Celor care doresc sa vada realitatea actuala....si sa inteleaga ca viitorul nostru poate fi mai bun le recomand urmarorul documentar ...... https://youtube.com/watch?v=cYfyJADfXcA
  • tonyvn

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2016

  • Mesaj Privat
vaiforel tot aºa ,tu centrezi ,tu dai cu capu .
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
tonyvn ... nu ajunge doar sa citest, ci trebuie sa si intelegi. Conversatia intre mine si ceilalti participanti ai topicului este mai vechi. Cu ...ahappyuser...am o dezbatere veche si fructuoasa. Sincer te ai bagat ... aiurea. Dar ca sa nu zici ca s baiat rau... Iti recomand sa dai clik in ultima mea postare...unde scrie Youtube... sa vezi si tu un film gratis...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR