Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
400+ k ????????
sau 40+ k ?

nu cred ca are importanta lungimea pentru a sti care se strica prima. poate ti-a intrat si tie ceva apa acolo si a ruginit.
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
pai am facut io cu ea in 3 ani si ceva aproape 100 de mii de km ....dar din 92 incoace Smile
  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
un cap de planetara nou este cam 3.500.000 lei iar planetara completa este 7mil.
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
ToX a scris:da..spre nefericirea mea, niste bani in plus, dar daca stam sa ne gandim ca planetarele de pe masina sta au vreo 400+ k km ... eu zic s-au comportat exemplar, mai ales la zecile de burnouturi pe viraj la care au fos supuse :) ce ma frapeaza insa, de ce nu s-a busit aia mai lunga ? care ma rog, tot scurta e, dar din cutie sunt 2 bucati, una care vine transversal pana pe lonjeron si de acolo alta in roata.



Opel Agila 2002, 28000Km rulaj
Exact aceleasi simptome, la viteze diferite, la dat inapoi, la viraje. EXACT.
Planetara fata deapta, trebuie schimbata; intrebarea mea "este" mai multe:
1. De ce la mine nu a reusit nimeni sa "auda" unde se aude zgomotul? cand o ridic pe elevator, zgomotul dispare, iar cand o dau jos, mai merg vre-o 100 Km pana apare din nou...
2. Eu am un joc in capatul dinspre cutie; pot sa consider ca acel capa trebuie schimbat? sunt aceleasi simptome, indiferent de capatul cu probleme?
Poate ma ajutati si pe mine, si sunt convins ca sunt si altii in aceeasi dilema; eu mai cunosc 2 doua persoane cu Opel care au aceasta problema si la Service le-au dat roata jos de cateva ori...
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
posibil ca atunci cand masina este ridicata, sa nu mai bata, pt ca nu este supusa niciunei forte. gandeste-te ca daca masina sta pe sosea,planetara sta altfel intre roata si cutie, ca atunci cand e ridicata. o parere.


Dni, cap planetara nou cu ABS, 1.990.000 lei, nush cati cm diametru (mica) si 2.110.000 lei tot cu ABS, dar diametru mai mare.
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La tine se aude ca un zgomot metalic, putin excentric in rotatie?
  • gaby_opc

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sal ....ma bag si eu cu o chestiune legata de planetara.......am avut un burduf rupt la planetara stanga este vb de un astra g (2,2 dti) am mers la mecanic sa imi schimbe burduful (cel dinspre cutie) si in loc de vaselina grafitata a pus vaselina normala. am plecat de acolo...si acum dupa 30 de km am observat ca in viraj dreapta se aunde un pic de zgomot (bataie)....sa fie din cauza vaselinei sau altceva?.....astept niste sfaturi...multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR