Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ady_adrian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
spanadrian a scris:Salut tuturor ,mi-a aparut la bc mesajul LOW BEAM stie cineva din ce cauza si cum remediez problema,multumesc mult

Ai instalatie xenon aftermarket cu anulatori de eroare?daca da,de la alea iti da eroare.Daca vrei xenon neaparat ia-ti kit din ala cu balastri grosi.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
[quote="increatul"]Salut. Mie mi s-au ars becurile de la placuta de inmatriculare. Am vazut doar ca nu se mai aprind o data cu farurile. N-am nicio avertizare, nici in bord, nici pe BC, oare de ce?
sharky223 a scris:223"]@increatul Nu ai functia Check Control activa


Ce inseamna check control? De exemplu cand nu mai am apa de parbriz in apare avertizare. Am incercat si alte becuri, si becuri cu led si tot nu merg. Se poate sa am cablul intrerupt (din ce am mai citit se pare ca se corodeaza un anume cablu gri-verde)? Cum as gasi cablul asta, sau unde?
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un sfat? Poate s-a mai confruntat cineva? Acel cablu verde-gri traverseara portbagajul?
Intreb pentru nu vreau sa stau afara pe frigul asta sa nu stiu concret dupa ce sa ma uit.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Se pare ca am check control, am fost anuntat cand am scos mufa de la un stop din spate, dar imi place ca userii de aici chiar ajuta si mai dau raspunsuri din cand in cand Smile
Mersi oricum.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR