Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • sylva90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut
Desi numai detin un Opel,inca sunt foarte activ(doar cu cititul recunosc) in activitatea acestui site fiind foarte citet si bine informat.
de ce am deschis acest subiect?
Vreau sa`mi fac legatura de la Dvd care il am la masina cu o mufa Usb compatibil pt smartphone(iphone in cazul meu),deoarece :
vreau sa ascult muzica care o am pe el(m-am saturat de facut dvd,cd-uri sau stick),dar si pt ca in tot acest timp cat este conectat telefonul sta si la incarcat,iar cand telefonul suna sau primesc mesaj el se aude in boxe.DE asemenea eu am deja pe masina montate acele "casti"daca stiti la ce ma refer(nici eu nu ma pricep foarte bine).
Vreau sa stiu daca stie cineva sa faca asa ceva in Ploiesti .(nu stiu exact la ce persoana sa caut la electrician sau electronist )
multumesc aniticipat
Skip ads

  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Pai daca te-ai saturat de "dvd,cd sau stick") banuiesc ca ai deja USB
  • sylva90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
stick nu am intradevar am scris gresit,am pt card .dar eu vreau legatura pt telefon chiar daca aveam stick pt a face legatura cu smartphonul pt a asculta si muzica de pe youtube si pt ca in tot acest timp smartphonul se si incarca.
asa imi pot cumpara un cablu auxiliar si cuplat dar eu vreau pt ca sa stea si la incarcat
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
depinde de ce player ai
cele mai vechi nu stiu sa monteze disc extern
ai putea improvia un line-in totusi
Skip ads

  • sylva90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am un dvd hyundai cu ecran pt video .la asta te referi nu?
eu vreau un fir prin spate care sa iasa prin torpedou cu mufa compatabila pt iphone.
  • quick_5hifter

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2004 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
Nu stiu daca ai rezolvat problema intre timp (au trecut ~ 2 luni de la ultimul reply), insa eu cred ca solutia este o unitate aftermarket pentru dispozitive tip iPod/iPhone. Sunt disponibile pe piata doua dispozitive mai accesibile, adica Harman Kardon Drive + Play (aprox. 450 lei) si Alpine EX-10 (aprox. 650 lei), dar si unul mai capabil - Harman Kardon Drive + Play 2, care costa aprox. 1500 lei. Mai exista niste dispozitive cu modulator FM incorporat, speciale pentru iPod/iPhone, dar sunt no-name si observ ca sunt cam greu de gasit.
Cele 3 enumerate mai sus iti pun la dispozitie o conexiune full-speed pentru iPod/iPhone, adica nu mai umbli la comenzile iPhone-ului, avand la dispozitie o telecomanda (in cazul Alpine-ului) sau un joystick asemanator celor de pe iPod (rotita + 5 butoane), in cazul HK. In plus, ai functie handsfree pentru iPhone (vei efectua convorbirea prin boxele masinii, respectiv un microfon montat in apropiere de sofer). De asemenea, posibilitatea de instalare o alegi in functie de preferinte, putand opta pentru modulator FM wireless sau intrare auxiliara (mufa jack, daca ai pe masina). In cazul Alpine-ului, poti opta pentru modulator FM pe fir, achizitionand un cablu special. Toata lumea recomanda, insa, varianta cu aux-in pentru o calitate mai buna a sunetului.
Toate cele 3 unitati sunt dotate cu cate un ecran care afiseaza melodia.
Aceste unitati sunt concepute pentru cei care vor sa pastreze unitatea din bordul masinii, dar care nu dispun de intrare usb/iPod/iPhone.
Pentru Hyundai insa e posibil sa gasesti module aftermarket cu functie iPod/iPhone input, e bine sa dai un search.
Toate cele bune!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR