Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
am o problema. ieri am observat ca sub presul din fata stanga am ulei. Se pare ca este ulei se servo si curge pe acolo pe unde trece axul invartit de volan in compartimentul motor.

Stiti cumva care poate fi problema si cum pot sa o rezolv (fara sa schimb caseta de directie sau alte chestii scumpe).
Specific ca masina are servo-directie.




Opel Astra F, '93, 1.7 TDS.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Problema este caseta de directie care pierde ulei . Mai precis pe la semeringuri . Nu poti s-o rezolvi ca este element de siguranta si nu ti-o reconditioneaza nimeni pe la semeringuri .
  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Merci mult.
Am gasit la dezmambrari una cu 2 milioane. Pretul este bun si o sa o iau pe aia. Mai trebuie doar sa gasesc pe cineva care poate sa mi-o schimbe repede.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Totul se repara....
Cea second cit crezi ca va tine ?
http://www.servodirectii.com
Skip ads

  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sincer nu stiu. Sper sa tina ceva vreme. Pentru una reconditionata sau noua nu am acum banii necesari.
Am schimbat ceva mailuri cu servodirectii@yahoo.com si am inteles ca te costa destul de mult.
O sa risc sa vad cum merge si daca nu e ok o sa ma duc inapoi la dezmembrari si ii bat pe aia pana le suna apa in cap Very Happy .
Sincer nu pream am de ales in momentul de fata. Nu am destul cascaval sa iau alta.
  • nicuviasu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: arad
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
am schimbat in sfarsit caseta de directie cu cea luata de la dezmembrari si pare ok (cel putin pana acum). Din cate am observat nu curge si merge destul de bine. Oricum pretul la care am luat-o a fost de 200 RON cu tot cu capetii de bara. Cred ca e destul de bine mai ales ca nu-mi permiteam acum sa o repar pe asta sau sa cumpar una noua.
Daca erati din Arad dadeam o bere Smile
  • stefanhutu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1991 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2006

  • Mesaj Privat
iti recomand sa desfaci scaunul soferului, sa scoti mocheta si sa cureti cu un degresant uleiul acumulat acolo. mocheta actioneaza ca un burete, si doar dupa o spalare temeinica vei scapa de el. deasemenea, partea de plastic - sprijin calcaie, acolo se aduna tot uleiul. e de preferat sa inlocuiesti mocheta, sau mai rudimentar, sa tai fasiile alea de plastic (sa ramana mocheta) una cate una si sa speli bine de tot covorasul.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR